• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Віктор Ревегук презентував нову книгу під назвою «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.»

22 березня 2018, 17:55

  • Пресслужба ОДА
Img 0849

Віктор Ревегук презентував нову книгу під назвою «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.»

Віктор Ревегук презентував нову книгу під назвою «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.»

 

У літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулася презентація книги кандидата історичних наук Віктора Ревегука «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.».

Як зазначено в анотації до видання, у ньому йдеться про героїчну і водночас трагічну боротьбу селянства Полтавщини за землю й волю – волю для людини й України у часи Української революції і в період переходу до НЕПу.

– Темою Української революції займаюся давно. Під час періоду перебудови, а потім і після здобуття Україною незалежності з’явився доступ до раніше невідомих документів, архівів. Стало цікаво працювати, бо стереотипи, нав’язані нам раніше, почали руйнуватися, зникати. Тема села мені близька, бо я й сам народився і прожив у селі певний час, чув тамтешні розмови, спілкувався з дідами, які господарювали ще до революції. Тема селянства у період Української революції 1917-1921 років – складна й заплутана. На мій погляд, у ній досі достоту не розібралися. Село прагнуло землі і волі. Землі – селянам, волі – селянам і волі – Україні. Мені здається, що тоді селяни були більшими патріотами України, ніж є нині. Тоді воля селянина і воля України були невіддільними. Люди комуністичний режим не сприймали, не розуміли його ідеологію. Навіть найбідніший селянин хотів бути господарем, мати власний шматочок землі, – пояснює Віктор Ревегук. – Книга наукова, але я намагався писати популярно, доступно. Думаю, вона стане в нагоді студентам історичних факультетів, вчителям історії, краєзнавцям і всім, хто цікавиться історією своєї батьківщини. У кінці книги є географічний покажчик, тому в ній дуже легко знайти інформацію про той чи інший населений пункт.

Як зазначає Віктор Ревегук у вступі до книги, «наукове видання виконане на основі документів центральних державних архівів України, Державного архіву Полтавської області, відомчого архіву Управління СБУ в Полтавській області, періодичної преси 1917-1921 років, мемуарної літератури та вже опублікованих наукових досліджень, у тому числі й автора цих рядків. Більшість архівних документів, що використані в монографії, введені в науковий обіг вперше». За його словами, найбільше документів відповідного періоду збереглися в Гадяцькому й Лохвицькому повітах.

Участь у презентації книги «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.» взяли доктор історичних наук, професор кафедри філософії, історії та педагогіки Полтавської державної аграрної академії Микола Якименко, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Людмила Бабенко, технічний редактор видання, співробітник видавництва «Полтавський літератор», представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ОДА, студенти-магістранти ПНПУ імені В.Г. Короленка, учні 10-го класу Розсошенської гімназії. Микола Якименко звернув увагу учасників заходу на опрацьований Віктором Ревегуком масив історичних джерел, унікальність і цінність дослідження, факти, наведені в ньому.

– Віктор Якович – визнаний на Полтавщині та в Україні фахівець у галузі новітньої історії. Частина його публікацій були вміщені як розділи у шкільних і вузівських підручниках, які стосувалися періоду Української революції, опубліковані низка його статей, інтерв’ю, побачили світ телевізійні передачі за його участю, – зазначила Людмила Бабенко. – В загальноукраїнському масштабі науковці неодноразово зверталися до відповідних тем, зокрема висвітлення ролі робітництва й селянства у революційному русі, але регіональний аспект у такому повному, об’ємному викладі бачимо вперше. Віктор Якович зібрав величезний архівний матеріал, який дав змогу в цьому презентованому виданні подати якнайповнішу картину, всю палітру політичного, суспільного життя напередодні та в роки Української революції. Його книга знайде шлях до всіх читачів: від фахівців-істориків, науковців і до студентів та школярів. Перевага видання, як і всіх публікацій Віктора Яковича, – в їх колоритній, доступній, живій, оригінальній мові. Його стиль викладу матеріалу подібний не тільки до документального відтворення тогочасних документів, а й до мовної інтерпретації, яка близька і зрозуміла читачам різних категорій.

Триста примірників видання вийшли друком у комунальному видавництві «Полтавський літератор» на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у межах регіональної Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери на 2016-2020 рр. Як і всі друковані видання, реалізовані за кошти обласного бюджету відповідно до Плану випуску соціально-значущих видань, презентовану книгу безкоштовно передадуть бібліотекам, творчим спілкам і товариствам області.

Поділитись

Теги

книговидання

Новина за темою

В обласній бібліотеці імені Олеся Гончара провели зустріч із полтавською письменницею Мариною Федоровою
22/03/2018
В обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбудеться творча зустріч  «Життєві історії від Марини Федорової»
22/03/2018
День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження
22/03/2018
Img 0807

Img 0807

Img 0793

Img 0793

Img 0759

Img 0759

Img 0751

Img 0751

Img 0753

Img 0753

Img 0712

Img 0712

Img 0715

Img 0715

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Розраховую на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду України – звернення Президента Розраховую на достатню підтримку народними депутатами нової конфігурації уряду України – звернення Президента
14/07/2025
Володимир Когут відвідав «Мистецький поїзд»
14/07/2025
Володимир Когут провів нараду щодо ліквідації наслідків негоди в Полтавському районі
14/07/2025
Популяризація переваг створення інститутів громадянського суспільства
14/07/2025
У Карлівці стартувала адвокаційна кампанія «Громади для всіх: разом із людьми з інвалідністю створюємо зміни»
14/07/2025
У «Мистецькому поїзді» презентували творчість полтавки Юлії Манойленко
14/07/2025
Подорож за кордон із домашнім улюбленцем: що потрібно знати
14/07/2025
Як працює система попереднього запису в ЦНАПах?
14/07/2025
Із початку року на Полтавщині відновили 342,6 тис. м² автодоріг місцевого значення
14/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту