• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Освітяни Полтавщини взяли участь у Всеукраїнській конференції «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов'язки»

26 березня 2018, 16:06

  • Пресслужба ОДА
Uchast U Zahodi Vzyalo Ponad 500 Zacikavlenih Osib Z Usiieyi Ukrayini

Освітяни Полтавщини взяли участь у Всеукраїнській конференції «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов'язки»

Освітяни Полтавщини взяли участь у Всеукраїнській конференції «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов'язки»

 

23 березня у Київській міській державній адміністрації пройшла конференція «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов’язки».  Участь у ній взяли освітяни, народні депутати, представники благодійних фондів (БФ) та громадських організацій (ГО). Загалом понад 500 зацікавлених осіб з усієї України.

Мета конференції: висвітлення проблем психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти, формування рекомендацій з їхнього вирішення, ініціювання внесення до законодавства України змін щодо участі у навчально-виховному процесі особистого асистента дитини з особливими освітніми потребами.

Присутня на заході виконавчий директор БФ Порошенко «Безбар’єрний простір» Уляна Пчолкіна повідомила, що більшість навчальних закладів України не пристосовані для дітей з інвалідністю. Адже для них потрібно облаштувати пандус відповідного нахилу, широкі двері, санвузол. Крім того має бути тактильні контрастні накладки на сходах. Слід подбати і про відсутність порогів та багато чого іншого.

— Кожна дитина має право на освіту. І кожна книжка, кожна парта, тобто все у навчальному закладі повинно бути пристосованими. Крім того дитина без сторонньої допомоги має вийти зі свого будинку та доїхати до школи. Натомість ми бачимо зовсім іншу картину. Школи у своїй більшості є архітектурно не доступними, — наголосила Уляна Пчолкіна.

Учасники конференції заслухали та обговорили низку важливих питань. Зокрема «Про роль інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) в системі інклюзивної освіти».

Спеціальна школа інтернат прирівнюється до реабілітаційного закладу та підпадає під закон «Про реабілітацію юдей з інвалідністю», адже тут повний комплект. В спеціальній школі надаються послуги освітні, реабілітаційні та соціальні. За дитиною доглядають, маленькі класи, комфортні умови, харчування. Батьки при цьому можуть працювати, адже знають, що це повний день, а ще й діти проживати можуть. 

— Але, якщо подивитися на кілька років вперед і подумати чим буде закінчена доля цієї дитини та чи буде вона так само комфортно почувати себе після закінчення інтернату, це вже інше питання. Адже ми знаємо, що потім адаптуватися в звичайному суспільному житті людині набагато важче, — повідомила Генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН України Лариса Самсонова.

На заході також наголосили на необхідності у дошкільних та загальноосвітніх закладах ввести посаду асистента дитини з особливими освітніми потребами.

— На мою думку асистент дитини — це особа, яка буде супроводжувати її,  повинен бути хтось із рідних. Адже ця людина повинна добре знати дитину. Бо одна справа ознайомити педагога з особливостями розвитку малечі та порадити, що робити в тій чи іншій ситуації. Інша справа щодня бути з дитиною, знати як її заспокоїти, в разі необхідності, допомогти. Атмосфера та оточення має величезне значення у розвитку дітей з особливими освітніми потребами, — зауважила директорка Полтавського навчально-реабілітаційного центру Любов Січкар.

Підбиваючи підсумки конференції, учасники дійшли висновку: в організації роботи щодо забезпечення прав дітей з інвалідністю на освіту, охорону здоров'я та соціальний захист є серйозні проблеми і суттєві прорахунки. Крім того не достатньо дитячих кваліфікованих педагогічних, медичних та соціальних працівників, спеціальних психологів тощо. Аби це виправити, на конференції прийняли відповідну Резолюцію. Нею також передбачено у дошкільних та загальноосвітніх закладах ввести посаду асистента дитини з особливими освітніми потребами.

 

Поділитись

Теги

освіта

Новина за темою

Громади Полтавщини отримали шість шкільних автобусів
26/03/2018
Шість громад Полтавщини отримали нові шкільні автобуси
26/03/2018
Володимир Когут взяв участь у засіданні 43 позачергової сесії Полтавської обласної ради
26/03/2018
1 312

1 312

2 28

2 28

Lyubov Sichkar

Lyubov Sichkar

Uchasniki Konferenciyi 0

Uchasniki Konferenciyi 0

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Полтавщина долучається до міжрегіонального подання до Міністерства культури та стратегічних комунікацій на включення елементу нематеріальної культурної спадщини "Традиція випікання та дарування обрядових різдвяних пряників на Слобожанщині" Полтавщина долучається до міжрегіонального подання до Міністерства культури та стратегічних комунікацій на включення елементу нематеріальної культурної спадщини "Традиція випікання та дарування обрядових різдвяних пряників на Слобожанщині"
25/06/2025
Гранти для міст-побратимів України і США: зміцнення партнерств для безпеки, інновацій та процвітання
25/06/2025
В обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбудеться творча зустріч  «Життєві історії від Марини Федорової»
25/06/2025
Профілактика сколіозу у дітей дошкільного віку
25/06/2025
Держслужба у справах дітей запрошує громадські та благодійні організації до співпраці для повернення дітей, які перебувають під окупацією
25/06/2025
Як захистити себе від фішинг-афери на маркетплейсах
25/06/2025
Чи враховується до сукупного доходу сім'ї компенсація, отримана замість «Пакунка малюка»?
25/06/2025
Звернення т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимира Когута з нагоди сьомої річниці створення 116-ї окремої бригади територіальної оборони
25/06/2025
Експортерів Полтавщини запрошують на вебінар «Нові логістичні маршрути для українського експорту 2025» від Nazovni Academy
25/06/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту