• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

У Полтаві обговорили вплив угоди про асоціацію з ЄС на АПК області

30 березня 2018, 10:44

  • Пресслужба ОДА
Ivan Reva 1

У Полтаві обговорили вплив угоди про асоціацію з ЄС на АПК області

У Полтаві обговорили вплив угоди про асоціацію з ЄС на АПК області

 

Учора у Полтаві відбулася конференція «Європейські реформи в українському АПК». Під час заходу розглядали позитивні й негативні моменти угоди про асоціацію з Євросоюзом для аграріїв Полтавщини.

Темою конференції був поточний стан європейської інтеграції України у розрізі агропромислового комплексу.

Учасники заходу – представники агробізнесу, громадських організацій, аналітичних центрів, профільних міністерств і департаментів місцевої влади. Вони розглядали наступні питання:

  • Як український бізнес оцінює Угоду про Асоціацію?

  • Що говорить Угода про Асоціацію про сільське господарство?

  • Як вплинуло створення зони вільної торгівлі з ЄС на український експорт сільськогосподарської продукції?

  • Як ефективно використати потенціал Угоди про Асоціацію українським сільгоспвиробникам?

За словами першого заступника директора департаменту АПК Полтавської ОДА Івана Реви, прогнози щодо виходу української сільськогосподарської продукції на європейські ринки оптимістичні. Поточні показники зовнішньо-економічної діяльності вищі, ніж минулого року і набагато кращі, ніж у попередні роки.

— Треба розуміти, що вихід нашого агропромислового комплексу на рівень ЄС за всіма аспектами – довготривалий шлях. Не одного, не двох, і навіть не п’яти років. Але ми бачимо, що українській продукт знаходить збут в Європі, – зазначив Іван Рева.

Україна наразі четверта за обсягом експорту сільськогосподарської продукції в країни ЄС після Бразилії, США і Аргентини. Полтавщина займає провідне місце серед регіонів-експортерів країни. Полтавщина – провідний аграрний край, один з лідерів АПК України. Вона займає перше місце в країні по інвестиціям в галузь, по виробленню молока, урожаю озимої пшениці.

Найбільшим попитом продукція полтавських аграріїв користується в Австрії, Німеччині, Угорщині, Чехії і Нідерландах. Основною експортною продукцією є зерно, олія, борошно, цукор, продукти харчової промисловості (зокрема шоколад), курятина.

У 2017 році полтавський аграрний експорт у країни ЄС зріс в 1,5 рази, що склало 0,9 млрд доларів. Із 100 суб’єктів господарства, що відправляють продукцію в Європу 80 представляють великий бізнес, решта – середній і малий.

Зростання ринків збуту відмітив віце-президент Полтавської Торгово-промислової палати Володимир Борисенко. Щоправда, обсяги експорту зростають за рахунок африканських і азійських країн: Туреччини, Китаю, Японії, Південної Кореї, Єгипту. Європейські ринки освоюються, але поступово.

— Підписавши Угоду про асоціацію, ми отримали великий ринок збуту. Це динамічний, цікавий ринок, який дає нам можливість розвиватися. Вже є позитивні зміни, — зазначив Володимир Борисенко.

Головна проблема українського і полтавського АПК – переважна більшість продукції є сировиною. Крім того, експортери вказують на непередбачуваність вітчизняної торгової політики, відсутність спрощених правил отримання сертифікатів і дозволів, корупційну складову. В той же час, на митницях значно скоротився час оформлення експортних товарів.

Торгові квоти безмитної торгівлі, які виділяє ЄС для України, щороку збільшуються. Проте обсяг експортної продукції за квотами становить лише 12% від загального. Експерти радять не звертати уваги на квоти. Якісний товар, що відповідає європейським нормам, завжди знайде свого покупця. Лише постає задача підтягнути українські стандарти до рівня ЄС.

— Україна стала впливовим міжнародним гравцем в агропромисловому комплексі. Ми інтегровані в світовий торговий процес. Наш ринок ліберальний, і у нього велике майбутнє, — відзначив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький.

Погоджується з директором УКАБ і заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий:

– Сьогодні деякі галузі українського АПК вириваються вперед, стають потужними й конкурентоспроможними. Україна поступово здобуває європейські ринки збуту. Приємно, що Полтавщина не пасе задніх в структурі загального обсягу експорту сільськогосподарської продукції у країни ЄС. У 2017 році полтавський експорт зріс у 1,5 рази – до 0,9 млрд доларів. Попереду ще багато роботи: впровадження євростандартів, розвиток переробної галузі, вдосконалення торгового законодавства. Проте процес євроінтеграції вже працює, і аграрії вже відчули це.

 

Поділитись

Теги

агро

Новина за темою

«Земельний банк» пропонує ділянки для вирощування садів, зокрема і на Полтавщині
30/03/2018
На Полтавщині тривають жнива
30/03/2018
В області провели Польовий Форум: Органічні рішення, що працюють (ВІДЕО)
30/03/2018
Taras Visockiy Sprava

Taras Visockiy Sprava

Img 7945 0

Img 7945 0

Volodimir Borisenko Zliva

Volodimir Borisenko Zliva

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендувала розірвати договір на кейтерингові послуги в медустанові Кременчуцької громади Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендувала розірвати договір на кейтерингові послуги в медустанові Кременчуцької громади
15/07/2025
Грантова програма для підтримки підприємиць у сфері виробництва  
15/07/2025
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка «Струни душі народної»
15/07/2025
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії (відео)
15/07/2025
#Заочна школа ЕкоГероїв. Випускний
15/07/2025
Корисні новини від NAZOVNI для виробників Полтавщини
15/07/2025
На Полтавщині провели урочисті заходи з нагоди Дня Української Державності
15/07/2025
Держава компенсуватиме повну вартість навчання дітям осіб, які отримали інвалідність внаслідок участі у Революції Гідності
15/07/2025
Полтавські архівісти презентували онлайн виставку «За синєє небо, за жовте колосся …»
15/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту