30 березня 2018, 19:00
Полтавщина готова до весняних повеней, – Роман Товстий
30 березня у приміщенні ГУ ДСНС у Полтавській області під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка в режимі відеозв’язку відбулося засідання оперативного штабу ДСНС.
У ньому взяли участь заступник голови ОДА Роман Товстий, начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко та члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.
Учасники заходу обговорили нагальні питання щодо протидії пожежам лісів, безпечного пропуску льодоходу та технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.
«Завдяки злагодженим діям ДСНС вдалося не допустити розвитку пожеж до масштабних надзвичайних ситуацій, які мали місце минулого року в Португалії, Іспанії, Італії, Франції, Канаді та США. Зокрема, пожежна авіація ДСНС, яка надавала допомогу Грузії у ліквідації пожеж, а у Чорногорії не тільки гасила ліс, але й взяла на себе координацію дій усіх міжнародних авіаційних сил, що залучалися до ліквідації лісових пожеж», — зазначив Геннадій Зубко.
Як повідомив голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, ДСНС разом з Держлісагентством розроблено План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах.
На минулому штабі ДСНС був затверджений Протипаводковий план дій, яким передбачалось утворення 8 районних центрів оперативного реагування в регіонах з підвищеним ризиком. Геннадій Зубко закликав керівників ОДА, місцеве самоврядування і відповідальні служби бути максимально готовими і діяти на упередження всіх цих ризиків. «Мене в першу чергу цікавить, які дії були зроблені по виконанню цього плану. Це стосується гідрологічної ситуації, ситуації на річках та стан водосховищ. Оперативна інформація щодо надзвичайних ситуацій – затоплення. Особлива увага – до водогосподарських систем та комплексів гідротехнічних споруд», - зазначив Віце-прем’єр.
За результатами розгляду цих питань органам влади були дані відповідні доручення.
Стосовно питання готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту Геннадій Зубко зазначив: «Сьогодні лише 10% існуючих споруд цивільного захисту повністю готові до експлуатації за призначенням, 60 % «частково готові» і 30% взагалі не готові. Це вкрай незадовільна ситуація. В умовах фінансової децентралізації, органи місцевого самоврядування, які мають на балансі споруди цивільного захисту, повинні спільно з територіальними підрозділами ДСНС, представниками ОДА і відповідальними службами ще раз перевірити їх стан і виконати всі завдання, що стосуються безпеки громадян». Органам місцевого самоврядування і ОДА було дано доручення провести повну інвентаризацію, створити карту мережі всіх захисних цивільних споруд і оприлюднити на офіційних сторінках відповідальних органів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.