17 квітня 2018, 15:38
Представники 23 ОТГ Полтавщини вчилися писати проектні заявки
Відбувся навчально-методичний семінар з приводу написання проектних заявок, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ, змін у нормативно-правовій базі та вимог до структури проектів і супровідної документації.
Організував захід Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації. Його керівник Інна Іщенко зазначила:
— Буквально нещодавно була прийнята постанова КМУ №242 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад». Спочатку документи погоджуються у нашому Департаменті, потім – остаточно – у Мінрегіонбуді. При цьому зазначу, аналізуючи таку роботу в 2017 році: у нас є громади, які не змогли освоїти значну частину субвенції. Йдеться про Засульську, Недогарську та Білоцерківську ОТГ. Підкреслю – без розвинутої інфраструктури розбудова громади неможлива. А у нас виходить так: хтось жаліється на брак коштів, а хтось не може їх використати.
Усі ОТГ орієнтовно до 4 червня повинні передати на Київ весь перелік документів по всім своїм проектам.
Начальник відділу економічного аналізу та соціально-економічних програм Олена Онупко розповіла учасникам семінару про конкретні кроки для написання якісних проектних заявок і про типові помилки, які допускають ОТГ під час цього процесу.
Так, існує кілька етапів подачі документів: потрібно написати супровідний лист на ОДА, подати перелік проектних заявок у табличці Exel, по одному примірнику проектних заявок на всю суму субвенції. Усе це розглянуть фахівці Департаменту в кабінеті 228. Процес триває до п’яти днів, але, зазвичай, все відбувається ще швидше. Із висновком ОДА всі перелічені документи відправляються на Мінрегіонбуд. Там їхній розгляд триває до 10 днів, а потім ОТГ отримують кошти на якісні зміни своєї інфраструктури. Важливий момент – погоджені Мінрегіоном документи обов’язково повинні прийняти місцеві ради і опублікувати їх (або у місцевих ЗМІ, або на сайті органу місцевого самоврядування).
Цікаво, що серед умов надання субвенції – наявність плану соціально-економічного розвитку громади. Також проектна заявка може бути розрахована на період від року до трьох, але не більше. Важливий момент при реалізації інфраструктурних проектів і закупівлі транспортних засобів загального користування – врахування інтересів інвалідів та маломобільних груп населення.
Інна Іщенко наголосила на вимогах до проектних заявок. Зокрема, вони подаються одночасно на весь обсяг коштів інфраструктурної субвенції, але при цьому кількість проектів не обмежується. Всі заявлені проекти мають бути реалізовані до кінця року – тобто техніка придбана, об’єкти реконструкції або капітального ремонту введенні в експлуатацію. Рахункова палата перевірить цільове використання коштів субвенції.
Голова Ланнівської ОТГ Костянтин Удовиченко говорить, що отримав важливу інформацію під час навчально-методичного семінару.
— Я дізнався, як не витрачати час і оперативно отримати кошти для розвитку інфраструктури громади. Конкретні проекти ми визначимо колегіально, з депутатами Ланнівської ОТГ. Сума нашої субвенції 1 млн 600 тис. грн. Скоріше за все, спрямуємо її на потреби нашого комунгоспу, — зазначив керівник громади.
Довідково
Відповідно до розпорядження КМУ від 4 квітня 2018 року № 201-р затверджено «Розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році». Згідно з ним на Полтавську область для 39 ОТГ виділено фінансування в розмірі майже 90 млн грн.
Підпишіться, щоб отримувати листи.