25 квітня 2018, 15:54
Роковини Чорнобильської трагедії: керівники області зустрілись з активом громадських організацій чорнобильців
Сьогодні з нагоди 32-х роковин Чорнобильської трагедії керівники області зустрілись з активом громадських організацій чорнобильців.
На заході були присутні голова Полтавської ОДА Валерій Головко, заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, керівники громадських чорнобильських організацій Віктор Шкурпела та Микола Дибін та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У ході зустрічі представники громадських чорнобильських організацій обговорили питання соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, підвищення рівня їхнього медичного обслуговування та оздоровлення. Нагадаємо, що всього у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь понад 600 тисяч осіб, з них з Полтавщини – понад 30 тис. офіцерів і солдатів строкової служби, пожежних, будівельників, міліціонерів.
«Окрім суто технічних і фінансових проблем, які виникли внаслідок аварії, маємо нагальну потребу соціально захистити ліквідаторів та дітей Чорнобиля. Розв’язуючи комплекс чорнобильських питань, ми зосереджуємося на проблемах кожного чорнобильця персонально. Допомога і підтримка чорнобильців – це наш обов’язок. Кожен бажаючий зможе отримати путівку на відпочинок. На сьогодні рівень наших закладів відпочинку набагато вищий ніж в інших областях», - говорить голова Полтавської ОДА.
У Полтавській області сьогодні на обліку перебувають 11 503 пенсіонера із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них отримують пенсію за віком 8 141 чол., по інвалідності — 3 084 чол., по інвалідності в розмірі відшкодування збитків – 2,8 тис., по втраті годувальника — 235 осіб.
«На даний час на території області проживає 21,6 тис. осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 10,8 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У рамках державної програми на забезпечення соціальних гарантій зазначеної категорії громадян у 2018 році області затверджено 45,4 млн грн. З початку року на виплату пільг і компенсацій спрямовано 15,4 млн грн. Поряд з цим діє обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області, заходи якої спрямовані на забезпечення системного підходу до організації соціального захисту пільгових категорій населення», - сказав заступник голови ОДА Микола Білокінь.
За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється фінансування пільгового медичного забезпечення, адресної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, матеріальної допомоги сім’ям у складі яких є діти з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, матеріальної допомоги особам, що супроводжують на санаторне лікування осіб з інвалідністю 1 групи, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, матеріальної допомоги на лікування.
Також заступник голови ОДА зазначив, що з поточного року запроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області.
Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко зазначила, що більшість чорнобильців турбують питання з санаторно-курортного оздоровлення. «У минулому році провели санаторно-курортне оздоровлення всіх бажаючих. У нас 34 санаторно-курортних заклади, з якими ми уклали угоду і вийшли на гарний відсоток оздоровлення», - говорить Людмила Корнієнко.
Під час заходу керівництво області звернулись до ліквідаторів зі словами вдячності та вручили їм почесні грамоти ОДА.
Підпишіться, щоб отримувати листи.