14 травня 2018, 11:02
Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем
Під час проведення виїзного прес-туру, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем Ольгою Яременко в Гожулівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Полтавського району.
«Ми підписали декларацію саме Гожулівській амбулаторії, адже саме у ній розпочинав свою діяльність лікарем-педіатром, приїхавши понад 30 років тому після вузу за направленням. Мені тут сподобалося, тому в Гожулах ми з родиною оселилися й досі мешкаємо», - розповів журналістам Віктор Лисак.
У кабінеті сімейного лікаря, куди прийшов Віктор Лисак укладати декларацію, на полиці, де зберігаються медичні картки, він знайшов картку своєї колишньої пацієнтки. Вона ще дитиною лікувалася у нього, а наразі їй виповнилося 31 рік. Він показав тодішні власні записи спостережень за станом здоров'я дітей. Говорить, що це саме йому належала ідея з чіткого порядку оформлення листів диспансеризації, з визначенням фізичного розвитку дитини, віднесення її до певної групи здоров’я. Тут є й заповнені того часу картки огляду-патронажу педіатра, яким був тоді директор ДОЗ, оцінки фізичного стану маленьких пацієнтів. У цих документах зафіксовано дати проведення дитині профілактичних щеплень, призначення необхідного лікування, рекомендації лікаря тощо. Саме тут була на той час школа передового досвіду!
Наразі у Гожулянській амбулаторії працює один сімейний лікар, зав. амбулаторією – Ольга Яременко, яка має понад 40-річний стаж роботи. Вона спостерігає за станом здоров’я понад 4,5 тисяч мешканців села Гожули та прилеглих сіл. Її й обрав очільник медичної галузі Полтавщини для отримання необхідної медичної допомоги на первинному рівні.
Віктор Лисак, як годиться, взяв з собою ксерокопії необхідних документів: паспорту та ідентифікаційного коду. Уповноважена особа закладу – молодий фельдшер Максим Гордійко (також місцевий житель) – вніс дані про пацієнта до електронної системи EHealth.
Доки тривав процес авторизації нового пацієнта у новій системі, Віктор Лисак поділився даними про місце Полтавської області у загальноукраїнському рейтингу з підписання декларацій, яка впевнено продовжує посідати 5-ту сходинку. Станом на ранок 11 травня 3% населення області підписали декларації з сімейними лікарями.
Потім директор ДОЗ заповнив роздруковану фельдшером декларацію, за кілька хвилин йому на телефон, номер якого за правилами він продиктував, прийшло СМС-повідомлення з персонально присвоєним кодом для завершення процесу авторизації у «Електронному здоров’ї».
Після заповнення декларації та перевірки її правильності, відбувся важливий момент – процес підписання цього документу про оформлення офіційних «стосунків» з сімейним лікарем.
У рамках прес-туру до села Гожули Полтавського району представники ЗМІ мали змогу побачити як працює Гожулівська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини.
Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА
2 276
3 159
Підпишіться, щоб отримувати листи.