14 травня 2018, 15:36
Про переваги медичного обладнання, яке закуплене за кошти пілотного Субпроекту Світового Банку, розповіли представники профільного Департаменту
Під час брифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака журналісти дізналися про переваги, які має обладнання, закуплене за кошти пілотного Субпроекту Світового Банку «Запровадження інноваційної моделі надання медичних послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області».
«Зараз ми знаходимося в закладі первинної ланки надання медичної допомоги, де працює сімейний лікар. Цій важливій у системі охорони здоров’я постаті найскладніше, мабуть, працювати у питаннях профілактики. Чому? Бо часто люди думають, що профілактика – це лише вакцинація, гігієна. Насправді ж до сімейного лікаря пацієнт має прийти, перш за все, не з хворобою, не з підвищеним артеріальним тиском, а за консультацією – як уникнути чи усунути чинники ризику виникнення захворювань. Але лікарю переконати свого пацієнта усунути фактори ризику виникнення захворювань буває дуже важко. Завдяки реалізації в області Субпроекту ми отримали прості, елементарні, але важливі речі, які потрібні для того, щоб визначити якого ступеню пацієнт має ризик отримати тяжкі серцево-судинні катастрофи: інфаркт, інсульт, раптову смерть», - зазначив головний спеціаліст Департаменту за напрямом «сімейна медицина» Іван Шумейко.
Відтепер на придбаному за кошти Субпроекту обладнанні та апаратурі є можливість здійснювати безкоштовний масовий біохімічний спектр досліджень (включаючи показники ліпідного обміну – рівень загального холестерину, ліпідні фракції), розгорнуті аналізи крові (коагулограми, гемограми з лейкоцитарною формулою) та сечі. В центрах первинної медико-санітарної допомоги розроблено маршрути транспорту та графіки забору біоматеріалу для досліджень.
Завдяки Субпроекту всі пацієнти матимуть можливість отримувати діагностичну допомогу, яка дозволить виявити прояви цукрового діабету на ранній стадії. Це не тільки визначення рівня цукру в сечі та крові, зокрема за допомогою глюкометрів, а й завдяки визначенню глюкованого гемоглобіну під час біохімічних досліджень.
У кожній такій амбулаторії, як Гожулівська, є можливість здійснення, за потреби, електрокардіографії з передаванням даних до діагностичних центів з подальшою консультацією вузькопрофільних фахівців. На сьогоднішній день досягли такого результату, коли в цій амбулаторії у пацієнта було діагностовано гострий коронарний синдром (передінфарктний стан) і за 25 хвилин йому вже було поставлено стент, що дозволило врятувати життя цього хворого.
Також запроваджено технологію добового моніторингу артеріального тиску. Працівники амбулаторії продемонстрували таку новітню апаратуру, застосування якої дозволяє уперше виявити високий артеріальний тиск, не зафіксований при стандартній методиці вимірювання звичайним тонометром. Таким простим, але дієвим приладом пацієнт може користуватися протягом доби без будь-яких перешкод. Вони сучасні і дуже зручні, їх може поставити пацієнтові медична сестра.
Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА
Підпишіться, щоб отримувати листи.