07 червня 2018, 16:50
Завтра в обласному центрі стартує триденний Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava»
Напередодні початку роботи триденного Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava» у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася тематична прес-конференція. У ній взяли участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, президент Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» Святослав Померанцев і директор Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava» Олександр Ткаченко.
– Для нас організація такого заходу – подія знакова. Радіємо, що Полтавщина стає культурним епіцентром. Обласна влада максимально сприяє проведенню фестивалю, при тому без політики. Це принципова позиція. За майже рік дуже багато зроблено. Дякуємо Департаменту культури і туризму облдержадміністрації, організаторам фестивалю. Все, що залежало від обласної влади, ми виконали. На три дні духовний і культурний центр України буде у Полтаві. Розраховуємо, що фестиваль стане в області щорічним. Звісно, такі заходи не відбуваються без потужного фінансування. Обласна влада взяла частину фінансового тягаря. Було виділено близько 1,5 мільйона гривень з обласного бюджету, – зазначив Олександр Біленький.
– Дякую полтавській обласній владі. Я мав справу з чернівецькою і волинською. Полтавська – найпрогресивніша і найсміливіша. Край тільки виграє від проведення цього фестивалю. Уже є восьмирічний досвід організації подібних заходів, який відшліфовувався у Чернівцях. Ми з представниками ініціативної групи корпорації «Meridian Czernowitz», до якої входять Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев і ще декілька цікавих, впливових людей, захотіли вирішити питання: «Що є Чернівці сьогодні?». Мали зробити щось таке, що дало б відповідь на це питання. І коли організовували фестивалі у Чернівцях, зрозуміли, що цю технологію можна перенести і в інші міста України, за умови, що місто має або мультикультурність, мультинаціальність, або до міста є серйозний сентимент з боку європейської культури. Запросити до Полтави шведів – геніально. У Полтаві є шведський і серйозний український сентимент. Тому цей фестиваль, з одного боку, – культова культурна подія, спрямована на підвищення загального рівня освіти й гордості полтавців за свій регіон і місто. З другого боку, – серйозна робота на авторитет Полтавщини та її обласного центру зокрема, – пояснив Святослав Померанцев.
Він розповів, що на фестиваль запрошені одні з найвпливовіших, найцікавіших поетів з України й мотивованих країн.
– Для Полтавщини мотивовані країни – Швеція, Фінляндія, Норвегія, Німеччина. Тобто Скандинавія і Північна Європа, – пояснив Святослав Померанцев. – Поети – це люди, які не тільки пишуть вірші. Вони інтелектуали, «рупори» у своїх містах і країнах, які мають дуже високий рівень довіри з боку населення, пишуть статті, блоги, пости у соцмережах, виступають на прес-конференціях, конференціях, перед студентами на лекціях. Як зазначив Олександр Біленький, фестиваль хочуть зробити щорічним. Тож, коли, наприклад, через п’ять років на Полтавщину приїдуть 50-70 ось цих осіб-ньюзмейкерів зі скандинавського світу, вони всі приватно чи публічно потім ділитимуться своїми враженнями про Полтаву й регіон. Ми ж зробимо все, щоб ці враження були незабутніми.
– Перед командою «Meridian Poltava» стояли дуже глобальні і важливі завдання. Зокрема ми мали створити культову подію й забезпечити задоволення культурних потреб якомога більшої кількості полтавців. Перше завдання передбачало зібрати у Полтаві всіх топових українських авторів. Нам це вдалося. До Полтави в один період – із 8 по 10 червня – приїдуть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Андрій Любка та інші. Зібрати цих людей в одному місці одночасно дуже складно, бо в них графіки розписані на рік чи й більше. Полтавці матимуть змогу не лише почути їх зі сцени, а й неформально з ними поспілкуватися, як це відбудеться завтра об 11-ій годині в готелі «Аристократ». Друге амбітне завдання полягало в тому, щоб провести захід у найрізноманітніших форматах. Авжеж, будуть поетичні читання в їх класичному вигляді, які відбуватимуться як у закритих локаціях, так і на відкритому повітрі. Але будуть і мультимедійні проекти, концерти рокової та класичної музики, кінопокази, екскурсії. Віримо, що нам вдасться збирати повні зали, бо продукт, який представимо на фестивалі, – дуже різноманітний, – розповів Олександр Ткаченко.
Як повідомляють організатори дійства, упродовж трьох днів «Meridian Poltava» відбудуться 23 події у 16 локаціях. Перший день проходитиме у Решетилівці й на полі Полтавської битви. Офіційне відкриття дійства – в суботу, 9 червня, на Театральній площі Полтави. Після відкриття стартує марафон різнопланових заходів для містян і гостей обласного центру. Так, упродовж дня відбуватимуться поетичні читання, показ фільму «Ампутація» про бійців, які втратили кінцівки у війні на сході України, літературний вечір Оксани Забужко, мультимедійний проект «Безкінечна подорож, або Енеїда» за участі Юрія Андруховича, рок-концерт гурту «Жадан і Собаки». Третій день почнеться з екскурсії-прогулянки Полтавою, яку проведе Артур Ароян. Продовжиться поетичними читаннями. Закінченням триденного дійства стане унікальний концерт сучасної класичної музики «Полтава 03:44» у виконанні Квартету імені Левка Ревуцького.
Після прес-конференції організатори фестивалю подарували книги видавництва Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського й представникам ЗМІ, які взяли участь у заході.
Img 1990
Img 1894
Img 1984
Img 2016
Img 2034
Img 2089
Img 2077
Img 1795
Img 1793
Img 2056
Img 1990
Img 1894
Img 1984
Img 2016
Img 2034
Img 2089
Img 2077
Img 1795
Img 1793
Підпишіться, щоб отримувати листи.