22 червня 2018, 10:11
Полтавщина підтримає всеукраїнську боротьбу з контрабандними схемами
Під головуванням Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана відбулася всеукраїнська селекторна нарада з головами облдержадміністрацій та керівниками правоохоронних органів. Тема обговорення – протидія контрабанді.
Участь в онлайн-нараді взяли й представники силових структур Полтавщини. Від Національної поліції – Андрій Замахін, від СБУ – Юрій Рахівський, від прокуратури – Олександр Легеньковський. Серед запрошених і представники митниці – Валентина Заколодяжна, Андрій Кримський, Сергій Запорізький та ДФС – Сергій Садовий.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що уряд прийняв низку рішень, спрямованих на знищення контрабандних схем на території країни:
– Ці схеми наносять колосальних збитків державному бюджету. Це не дає можливості підвищувати соціальні стандарти, пришвидшити розвиток економіки, забезпечувати на належному рівні українське військо.
Посадовець наголосив, що стежитиме за виконанням цих рішень. І назвав ліквідацію тіньових схем із незаконного ввезення товарів персональною відповідальністю уряду, міністерств, ДФС та правоохоронних органів.
Також навів кілька схем, які найчастіше викривають. Коли навантажений транспорт оформлюється як порожній, коли нерозмитнені товари ледь не вручну переносять через кордон або занижується митна вартість.
– Внаслідок цього бюджет недоотримує десятки мільярдів гривень, – говорить Володимир Гройсман. – Учора на засіданні уряду говорили про схему з нафтопродуктами. Танкери входять у нейтральні води й українські суда його розвантажують. Коли час проходити митний контроль, тільки 5% потужності танкера залишається для офіційного оформлення.
Посадовець переконаний, що такі схеми не можуть проходити без сприяння або поза увагою місцевої влади й правоохоронних структур. Тож завдання ДФС – унеможливити ці схеми за підтримки всієї правоохоронної системи. Керівники митниць отримали попередження про ретельний аналіз роботи кожної митниці і жорсткі заходи в разі виявлення порушень.
Свою підтримку в боротьбі з контрабандними схемами пообіцяв і Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він зауважив, що Україна знає, на що витратити недоотримані сто мільярдів. Тож недоторканних не буде, і кожен відповість за свої дії.
Володимир Гройман наголосив, що це не разова акція й тиск посилюватиметься. Виказав сподівання, що спільні зусилля будуть повністю відкритими, чіткими й безкомпромісними щодо ліквідації цих схем, і буде зруйновано все, що йде повз державний бюджет. Пообіцяв, що уряд направить до українського парламенту відповідні зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за контрабанду. Закликав правоохоронців арештовувати за сприяння контрабандистам.
Нагадав, що від таких недонадходжень страждають і місцеві бюджети, які б від розмитнення товарів на місцях отримували частину платежів на розбудову інфраструктури. Тож головам облдержадміністрацій порадив об’єднатися навколо цієї ідеї.
Голова Полтавської ОДА Валерія Головка зазначив, що цілком категоричний щодо недоотримання коштів обласним та місцевими бюджетами. Оскільки контрабанда – наслідок корупції на митницях, то боротьба з обома явищами мусить бути принциповою та безкомпромісною:
– Ми чітко проаналізуємо роботу полтавської митниці за всіма показниками експорту/імпорту, поглянемо, де є підозрілі моменти. Вже з понеділка створюється координаційна група з недопуску контрабанди на територію країни, і полтавська митниця буде в її складі.
Підпишіться, щоб отримувати листи.