05 липня 2018, 17:42
У Полтавській облдержадміністрації відбулась нарада щодо забезпечення ліками і медичними виробами населення та реформування системи охорони здоров'я
Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулась нарада стосовно забезпечення громадян ліками і медичними виробами та реформування системи охорони здоров’я.
У заході взяли участь: заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, заступник директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко, голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб, головні лікарі медзакладів області, голови ОТГ та РДА.
На нараді було зазначено, що реформи галузі охорони здоров'я в області реалізуються системно. 27 центрів первинної мадико-санітарної допомоги стали некомерційними неприбутковими підприємствами, 16 із них підписали договір з Національною службою здоров'я України, по 7 закладах прийнято відповідні рішення щодо подальшого їх перетворення.
Як зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, Полтавська область, стосовно втілення медичної реформи, не пасе задніх. Є проблеми над якими потрібно працювати.
«Всі центри первинної медико-санітарної допомоги повинні укласти договори з Національною службою здоров’я, щоб отримати відповідне фінансування. Ми всі зацікавленні у пришвидшенні цих процесів. При підписанні договору, фінансування закладу зростає втричі. Ми всі розуміємо, що зворотного шляху немає. Нам потрібно переходити на ринкові умови, щоб надавати якісні послуги населенню, а пацієнти, у свою чергу, будуть обирати кращі медзаклади», - наголошує Олег Пругло.
З квітня 2018 року в області розпочато роботу щодо підписання населенням декларацій з лікарями первинної ланки про надання медичної допомоги. В кожному центрі ПМСД визначено відповідальну особу та створено умови для проведення цієї роботи. На сьогодні підписано близько 600 тисяч декларацій, що складає 42,6 % населення області. Більш активними в процесі підписання декларації пацієнтів зі своїми сімейними лікарями стали центри ПМСД Пришибської сільради (66,7%), Великобагачанський (60,9%), Котелевський (55,4%), Гадяцький(54%), Шишацький (52,6%) та Лубенський райони (51,3%).
Щодо питань забезпечення пацієнтів безкоштовними ліками, то на нараді директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак зазначив, що на Полтавщині є всі необхідні ліки та вакцини для щеплення.
«На нараді у Прем’єр-Міністра України та МОЗ обговорили питання закупівлі ліків за кошти державного бюджету, ритмічності їх постачання в області. Сьогодні Полтавщина майже увійшла у графік постачання, що розробили в МОЗ з міжнародними інституціями», - повідомив Віктор Лисак.
«На сьогодні у нас підписало декларацій з лікарями 55% населення. Робота проводиться системно. Сподіваюсь, що до нового року ми завершимо приписну компанію. Стосовно вільного вибору лікаря, забезпечуємо належний доступ та підписали угоду з Національною службою здоров'я», -говорить головний лікар центру комунального некомерційного медичного підприємства центру ПМСД Решетилівської районної ради Наталія Лугова.
З метою покращення надання медичної допомоги населенню у сільській місцевості в області в поточному році передбачено будівництво 39 нових амбулаторій, реконструкцію 15-ти та капітальний ремонт 6-ти існуючих будівель амбулаторій з виконанням енергозберігаючих заходів та доступності для маломобільних груп населення.
Підпишіться, щоб отримувати листи.