• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Представники Департаменту екології та природних ресурсів взяли участь в парламентських слуханнях на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату»

06 липня 2018, 08:35

  • Пресслужба ОДА
Img 3851

Представники Департаменту екології та природних ресурсів взяли участь в парламентських слуханнях на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату»

Представники Департаменту екології та природних ресурсів взяли участь в парламентських слуханнях на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату»

 

04 липня 2018 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату».

До участі у слуханнях було запрошено представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, спеціалістів наукових установ. Від Полтавської облдержадміністрації захід відвідали заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ткаченко та заступник начальника відділу оцінки впливу на довкілля, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту Алла Вдовенко.

Під час парламентських слухань Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що в Україні лише починає формуватися нова кліматична політика і саме з цією метою наша держава однією із перших в Європі підписала та ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу.

За результатами проведених слухань Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України опрацює інформаційно-аналітичні матеріали та розробить Рекомендації парламентських слухань, котрі будуть надіслані Кабінету Міністрів, профільним Комітетам парламенту, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даної проблеми.

 

Довідково

Аналітична інформація щодо впливу парникових газів прямої дії на атмосферне повітря Полтавської області

За даними останнього Короткого метеорологічного огляду Полтавського обласного центру з гідрометеорології за 2016 рік, можна зробити висновки про тенденцію незначного, але поступового підвищення температурних умов для Полтавщини. Починаючи з 2004 року, середньорічна температура в області не опускалася нижче 8,0оС.

Спостереження за температурним режимом та опадами на території Полтавської області здійснюють метеостанції Полтавського обласного центру з гідрометеорології, які розташовані у м. Гадяч, м. Лубни, м. Кобеляки, с. В.Поділ та м. Полтава.

Суттєвий вплив на зміну температурних умов атмосферного повітря області здійснюють парникові гази прямої дії.

Найбільшу частину зазначених газів, що викидаються в атмосферу Полтавської області техногенними джерелами, складає двоокис вуглецю. За інформацією Головного управління статистики у Полтавській області, що побудована на даних форми 2-ТП (повітря), протягом 2017 року підприємствами області викинуто в атмосферу 3,554 млн т двоокису вуглецю, що більше ніж у попередньому 2016 році на 0,122 млн т або на 3,4%.

Із загальної кількості викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел підприємств 8,401 тис. т (15%) належить до парникових газів, зокрема, метан (8,333 тис. т) та оксид азоту (0,068 тис. т).

Найбільше метану потрапляє в атмосферне повітря районів області, у яких розташовані об’єкти газотранспортних підприємств, а саме: Кременчуцький, Лохвицький, Шишацький, Гадяцький, Лубенський, Котелевський, Диканський, Зіньківський та інші.

Суттєва доля викидів парникових газів – це надходження від пересувних джерел забруднення. Але розрахунок обсягів викидів забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферне повітря від пересувних джерел (в тому числі від автотранспорту) Головним управлінням статистики в Полтавській області з 2016 року не здійснюється.

Скорочення споживання природного газу через заміщення регіональними видами твердого палива та впровадження новітніх енергоефективних технологій спалювання палива та заходів з підвищення енергозбереження у сучасних умовах є необхідний та пріоритетний напрямок запобігання антропогенним змінам клімату.

 

Поділитись

Теги

Полтавщина

Новина за темою

Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
06/07/2018
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
06/07/2018
В обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара презентують збірку поезій Тетяни Кльокти
06/07/2018
Img 3793

Img 3793

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
09/05/2025
ООН Жінки в Україні оголошує конкурс заявок для неурядових організацій на тему «Політична участь жінок в Україні»
09/05/2025
110 років від дня народження видатного оперного співака та уродженця Полтавщини Семена Когана
09/05/2025
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
09/05/2025
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту