13 серпня 2018, 08:33
На Полтавщині презентували Державний фонд енергоефективності
10 серпня в Полтавській ОДА провели інформаційний семінар з енергоефективності для представників територіальних громад області в рамках проекту «Реформи енергоефективності в Україні».
Семінар підготували за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з GIZ.
Участь взяли заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко, представники обєднаних територіальних громад та ОСББ області.
Серед гостей старший експерт з енергоефективності Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні Валентина Гуч, консультанти проекту GIZ Ірина Гудзь і Дмитро Марусич і фахівці виконавчих комітетів Миргородської, Кременчуцької та Горішньоплавнівської міських рад.
На сьогодні питання енергоефективності для України чи не найактуальніше. Полтавська область також намагається зменшити навантаження на бюджет, не погіршуючи умови для мешканців і навіть удосконалюючи їх.
Інна Іщенко наголосила, що обласна влада підтримує державні ініціативи й сприяє формуванню сталої системи з упровадження заходів розвитку енергозбереження й енергоефективності. В тому числі, враховуючі сучасні світові вимоги до скорочення викидів СО2. Зауважила, що вони (заходи), зрештою, якісно вплинуть на життя громад області.
— Питання енергоефективності пріоритетне, оскільки є стратегічно важливим і стосується абсолютно всіх ключових сфер життєдіяльності людини. Останні роки демонструють значний прорив у законодавстві щодо енергоефективності, запровадження нових ефективних інструментів державної підтримки, таких як ДФРР і Фонд енергоефективності. Варто відмітити й активну підтримку донорських організацій, які визначають запровадження енергоефективних технологій в пріоритетах діяльності проектів міжнародно-технічної допомоги.
Обговорили створення нового Фонду для підвищення енергоефективності та нові форми роботи. Найкраще з упровадження енергоефективних технологій показали себе Миргород, Горішні Плавні, Лубни, Кременчук. Олег Пругло зауважив, що Полтава, будучи обласним центром, на жаль, не досягла значних успіхів. Утім, виказав сподівання, що спільними зусиллями й правильними кроками ситуацію в місті можна змінити на краще.
— До недавна в нас був лише інструмент «теплих» кредитів. Відтепер новоутворений фонд дозволить нашим мешканцям, ОСББ та іншим формам управління ЖКГ багатоповерхових будинків і індивідуальної забудови використовувати абсолютно нові іструменти, — говорить Олег Пругло. — Сьогоднішня зустріч мусить дати розуміння для використання цього інструменту й покращення ситуації щодо енергоефективності. Адже існує досвід, коли ОСББ провели відповідні заходи — відтоді почали заощаджувати тепло, електроенергію й економити близько 30% від звичних витрат.
Обговорили юридичні питання — які необхідні документи, яка процедура подання заявки у Фонд на одержання такої підтримки.
Ірина Гудзь повідомила, що Полтавська область — шоста, яку вдалося охопити, починаючи з червня цього року. Минулого року GIZ підтримали ініціативу Держенергоефективності та допомогли роз’яснити на місцях важливість енергоменеджменту й енергомоніторингу для розвитку регіонів.
— Цьогорічна ініціатива Мінрегіону дозволить якісніше упровадити державні іновації з енергоефективності. Фонд на сьогодні вже зареєстрований, і Полтавщина матиме більше інформації, ніж попередні регіони-учасники, — анонсувала Ірина Гудзь.
Валентина Гуч зазначила, що зараз дії Уряду спрямовані на термомодернізацію житлового фонду, який на сьогодні споживає 9 млрд м3. Потенціал економії енергії в будівлях, залежно від технічних рішень, може сягати 60-80%:
— Завдяки запуску Фонда й термомодернізації, рівень споживання енергії в будинках можливо знизити до 6-7 млрд м3.
Підпишіться, щоб отримувати листи.