31 серпня 2018, 15:03
Полтавські фахівці впроваджуватимуть декалог громадського здоров’я
У Полтавському обласному Центрі здоров’я відбувся круглий стіл щодо створення в області системи моніторингу виконання основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я.
В області реалізується компонент розвитку регіональних систем громадського здоров’я у межах гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу, розширення доказово обґрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, створення життєздатних та стабільних систем охорони здоров’я». Команда консультантів проекту обговорила особливості впровадження системи спільно з директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком і представниками державних та неурядових організацій, які задіяні у розвитку системи громадського здоров’я області.
«Важко переоцінити актуальність створення системи моніторингу виконання основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я, адже зараз змінюється філософія не тільки надання медичних послуг, а і профілактичної медицини. Один із ключових аспектів – ефективна взаємодія усіх служб, які займаються профілактикою. Ще у 2017 році ми намагалися аналізувати, що ми маємо і що нам потрібно для створення сучасної системи громадського здоров’я, адже сфера громадського здоров’я не обмежується лише соціально небезпечними захворюваннями, наприклад СНІДом чи туберкульозом. Потрібно розуміти всі оперативні функції громадського здоров’я, адже необхідно з оновленими підходами працювати з інформацією про негативний вплив навколишнього середовища – що ми їмо, чим ми дихаємо, яку воду п’ємо, й на основі результатів досліджень виробляти спеціальну політику зменшення цих негативних впливів і впроваджувати її в усіх суміжних сферах», – наголосив Віктор Лисак.
Нагадаємо, що ВООЗ чітко визначила десять основних оперативних функцій громадського здоров’я:
Начальник Полтавського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Любов Клименко охарактеризувала існуючу систему збору та аналізу інформації щодо стану здоров’я населення області.
Служби області, що ведуть моніторинг ситуації з протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, поділилися своїм досвідом, який можливо адаптувати до інших сфер.
«Учасники круглого столу прийняли резолюцію, над виконанням якої уже працюємо. По-перше, питання створення системи моніторингу виконання основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я визначене вкрай актуальним для загальних процесів трансформації медичної галузі Полтавської області. По-друге, ми зараз формуємо перелік основних показників для організації виконання в області основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я, залучаючи дотичні служби в межах їх компетенції. Картування цих інформаційних потоків і практичної роботи втілиться у новому алгоритмі співпраці й практичних заходах із формування системи моніторингу основних функцій охорони громадського здоров’я в області, як одного з найнеобхідніших компонентів створення регіональної системи громадського здоров’я», – розповіла, виконувач обов’язків головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров’я, програмний координатор реалізації субпроекту з розвитку регіональної системи громадського здоров’я у Полтавській області Ніна Дурдикулиєва.
Прес-центр ДОЗ ОДА
1 6
4 3
3 3 (1)
Підпишіться, щоб отримувати листи.