03 вересня 2018, 14:37
30 тисяч жителів області звернулися за безкоштовною правовою допомогою
Минулого року на Полтавщині до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулися 30 тисяч клієнтів. Майже 67% - це малозабезпечені верстви населення.
Про це розповів на прес-конференції «Безоплатна правова допомога поруч» директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Олександр Черчатий.
Адвокати системи безоплатної правової допомоги мають чималий досвід, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання. Цього року кількість осіб, які мають право на безоплатного адвоката, зросла. Тепер скористатися їхніми послугами можуть постраждалі від домашнього насильства та діти.
Олександр Черчатий зазначив, що Полтавська область входить у п’ятірку кращих по Україні щодо надання безоплатної правової допомоги.
«Це стосується й надання допомоги і в кримінальних справах, і в цивільно-адміністративних. Лідирує область і за кількістю мобільних пунктів, правопропрсвітницьких заходів та у співпраці з органами місцевого самоврядування», - розповів Олександр Черчатий.
Як розповіла директорка Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Людмила Бубир, отримати юридичні консультації можна не тільки в центрах та бюро.
«Наші фахівці надають консультації телефоном. Також отримати правову допомогу можна у мобільних та дистанційних пунктах доступу до безоплатної правої допомоги. Організовують мобільні консультаційні пункти на базі органів виконавчої влади, бібліотек, громадських організацій, терцентрів соціального обслуговування, військових частин та шпиталів», - розповіла Людмила Бубир.
Крім того, фахівці системи регулярно здійснюють виїзні прийоми у найвіддаленіші села, приїжджають в новостворені об’єднані територіальні громади.
Як зазначила в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД Світлана Чернова, співпраця працівників системи БПД та органів місцевого самоврядування є важливим напрямком у роботі фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги.
Реалізують співпрацю у форматі зустрічей, підписання меморандумів та просвітницьких заходів.
Світлана Чернова поінформувала, що Верховна Рада удосконалила деякі засади надання безоплатної правової допомоги. Встановлено, що безоплатна вторинна правова допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами, виданими центрами БВПД, одночасно.
У Полтавській області діють 23 бюро правової допомоги. Вони є майже у всі районах, за винятком тих, де є місцеві центри.
Підпишіться, щоб отримувати листи.