• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

06 вересня 2018, 09:23

  • Пресслужба ОДА
1 7

Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

 

В поточному році Уряд виділив з бюджету на закупівлю ліків та вакцин майже 6 млрд.грн. Всі лікарні мають перелік найнеобхідніших ліків, які закуповуються за державний кошт. Пацієнтам вони повинні надаватись безкоштовно. За дорученням Прем’єр-міністра з вересня всі медзаклади мають оприлюднювати перелік ліків, які є у них в наявності. Щоб кожна людина могла дізнатись, які ліки вона повинна отримати безкоштовно, якщо потрапляє до лікарні.

«Ліки закуповуються за державний кошт, а приходить пацієнт до лікарні і йому виписують рецепт. При цьому перевірити – чи є ліки в лікарні – неможливо. Тож треба відкрити інформацію про наявність ліків у лікарнях. Також даємо доручення Державній аудиторській службі перевірити кожну область щодо наявності ліків», - Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України.

Які ліки мають надаватись в лікарнях безкоштовно?

Кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. До цього переліку входять 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин від всіх розповсюджених захворювань — це понад тисячу ліків від різних виробників, що мають закуповувати лікарні за бюджетні кошти. І всі ці препарати повинні надаватись безкоштовно пацієнтам, які лікуються на стаціонарі. Перелік препаратів, що входять до Нацереліку можна переглянути на сайті МОЗ, або завантаживши мобільний додаток «Ліки.Контроль». Пацієнт, отримавши лист призначення, може перевірити по назві кожного препарату, чи є він у Нацпереліку і чи не «забули» медпрацівники лікарні про це повідомити.

Як дізнатись про наявність ліків в лікарні?

Інформація щодо наявних ліків та медичних виробів, які закуповуються за бюджетні кошти, в медичних закладах має оприлюднюватись на офіційних web-сайтах департаментів охорони здоров’я обласних держадміністрацій, а також сайтах медзакладів та в самих медзакладах. Проте далеко не в усіх регіонах виконують цю вимогу, в більшості оприлюднюють інформацію частково або нерегулярно, в деяких випадках сайти для пошуку цієї інформації є не дуже зручними. Тому МОЗ працює над створенням єдиної електронної системи обліку залишків ліків, що дозволить ефективно управляти процесами їх постачання та використання у медзакладах. Окрім того, готуються зміни до законодавства, які передбачатимуть посилення контролю за оприлюдненням інформації щодо залишків ліків та встановлення покарання за невиконання цієї вимоги.

Дізнатись про наявність ліків в конкретній лікарні можна також на сайті eliky.in.ua, який був створений громадськими організаціями. До системи «Є ліки» на даний час підключена 921 лікарня з 18 областей. На сайті в пошуку можна задати торгову назву препарату або діючу речовину (МНН), який виписав лікар, і дізнатись, чи є цей препарат в конкретній лікарні. В разі наявності, він має надаватись пацієнту безкоштовно.

 

Що робити, якщо вам не дають безкоштовно ліки?

Якщо в лікарні ви не отримали ліки, що входять в Нацперелік, ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва відповідного департаменту охорони здоров’я. До скарги потрібно додати перелік лікарських засобів, у яких було відмовлено, та копію призначення лікаря.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

 

Поділитись

Теги

уряд

Новина за темою

На Полтавщині ще один заклад освіти отримає субвенцію на STEM-обладнання
06/09/2018
Як здобути українську освіту за кордоном: варіанти для дітей
06/09/2018
Як змінилася процедура виплати допомоги сім'ям загиблих волонтерів і волонтерам з інвалідністю?
06/09/2018
2 4

2 4

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії справді болісні – звернення Президента У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії справді болісні – звернення Президента
01/07/2025
Захисників та захисниць запрошують взяти участь у другому етапі Ігор ветеранів 2025
01/07/2025
У Полтаві відбувся захід «Лаванда і крафт»
01/07/2025
В обласній бібліотеці імені Олеся Гончара провели зустріч із полтавською письменницею Мариною Федоровою
01/07/2025
У Полтаві та Опішні на об’єктах безбар’єрних маршрутів визначено обсяги будівельних робіт
01/07/2025
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
01/07/2025
Полтавські спортсмени вдало виступили на Всеукраїнському турнірі з боротьби вільної
01/07/2025
Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
01/07/2025
Із початку року на Полтавщині заклади, які розміщували ВПО, отримали 14,2 млн грн компенсації
01/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту