06 вересня 2018, 14:22
На Полтавщині презентували новий археологічний туристичний маршрут
Новий археологічний туристичний маршрут «Від Скіфії до Русі» презентували в Полтавській області.
Він проходить через Полтаву, Опішню та Більськ. Туристам пропонують відвідати найвідоміші археологічні пам’ятки скіфської та давньоруської доби на території Більського та Опішнянського городищ, курган Розрита Могила, пам'ятник «Шведам від шведів», Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та Будинок Кричевського-Лебіщака, побувати на місці розкопок скіфських поселень. Першими маршрут протестували екскурсоводи, фахівці Департаменту культури і туризму облдержадміністрації, депутати обласної ради та журналісти.
«Археологія – це новий туристичний напрямок в області, який цікавий для туристів. Цей маршрут розробили насамперед для того, щоб показати школярам та студентам привабливість нашого краю. Нам є що показати, презентувати і водночас чимало об’єктів треба відновити. Пам’ятки археології були законсервовані. Вважалося, якщо такий об’єкт брендуєш, то відразу з’являться «чорні археологи». Але ми переконалися на прикладі Більського городища, що місцеві жителі є охоронцями цих пам’яток. І чим більше їхатиме туристів, тим менше буде «чорних археологів», – розповіла директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Вождаєнко.
Для відвідувачів розробили кілька тематичних екскурсій. На локації Опішнянського городища туристам не тільки покажуть розкопки найстаріших поселень, а розкажуть цікаві історії та легенди. Запропонують відвідати Лису гору. Це найвища точка в області над рівнем моря - 208 м. Тут планують створити археологічний парк.
«Це найраніше городище на території правих приток Дніпра - Сули та Ворскли. Серед цікавих знахідок на цій території можна відзначити жіночі прикраси: сережки та намисто. Ці прикраси прийшли сюди з Сирії чи Малої Азії. Адже на той час слов’яни такі прикраси не виготовляли. Найбільше на цій місцевості знайшли уламків амфорної тари. І вперше тут розкопали уламок керамічного котла», – розповів керівник археологічної експедиції Юрій Пуголовок.
Туристам запропонують взяти участь у фестивалях, які проводять в регіоні, скуштувати місцеві страви та відвідати цілюще Більське джерело. Зупинится охочі матимуть змогу в зеленій садибі в с. Мала Рублівка. У Більському городищі, на Котелевщині, туристи можуть долучитися до археологічних розкопок та ознайомитися з традиціями та побутом наших предків під час огляду реконструйованого скіфського житла.
«У нас є програма районної ради, яка підтримує розвиток історико-культурного заповідника Більськ. Ми у вирі туристичного життя. Немає й дня, щоб до нас хтось не приїхав. Цінність туристичного маршруту в районі в тому, що ми маємо не тільки цікаву історію. У нас потужний аграрний сектор, розвинене молочне скотарство, на високому рівні й соціальна сфера», – сказав голова Котелевської районної ради Василь Тимошенко.
Новий туристичний маршрут, зазначають організатори, орієнтований, зокрема, не тільки на місцевих мешканців, а й на іноземців. Це перший археологічний маршрут в області. Його протяжність – 120 км. Тривалість –близько 12 годин.
Підпишіться, щоб отримувати листи.