27 вересня 2018, 16:28
Публічне управління, впровадження законодавства про державну службу та містобудівна діяльність — у Полтавській ОДА провели семінар
Сьогодні відбувся тематичний короткостроковий семінар з начальниками юридичних служб райдержадміністрацій, відділів, управлінь облдержадміністрації з актуальних питань публічного управління, впровадження законодавства про державну службу.
Мета заходу: обмін досвідом між учасниками семінару та лекторами, як людьми «практиками» у сфері публічного управління та адміністрування.
Під час проведення тематичного семінару фахівці представили аналіз змін у законодавстві, обговорили питання щодо запровадження системи професійного навчання державних службовців. Також поінформували про зміни умов оплати праці держслужбовців та призначення на посаду за умовами конкурсу.
— Підвищення кваліфікації ніколи не буде зайвим у будь-якій професії. Якщо ти знаєшся не тільки у рамках своєї професії, а й отримуєш супутні професійні навички, це завжди великий плюс, — поділилась заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Ірина Особік.
Так, відбулось обговорення актуальних питань публічного врядування в контексті новітніх викликів, ознайомлення з практиками публічної політики і управління та проблематикою реформування публічної влади на місцевому рівні.
Особливу увагу приділили питанням реалізації ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про запобігання корупції». Зокрема, обговорили різницю між містобудівною документацією та іншими документами.
— Часто трапляється ситуація, коли за містобудівну документацію приймають земельну, або Єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Насправді, це не так. Містобудівна документація — база для формування будь-якої іншої документації, і вона містить інформацію практично про все, що є на території України. Там є дані про населені пункти, інфраструктуру, земельні, людські та інші ресурси, — розповіла Ірина Особік.
Також вона поінформувала про необхідність розробки нових генеральних планів, її замовників та джерел фінансування. Адже наразі лише близько 10% населених пунктів мають генеральні плани, розроблені відносно нещодавно. У більшості — старі зразки кінця минулого століття. Для чого вони потрібні? На їх основі розробляється землевпорядна документація із визначення меж населених пунктів. Це допоможе уникнути багатьох проблемних питань, пов’язаних із землею.
Питання ефективності держслужбовця: як все встигнути? — винесли окремим блоком, як тренінг. Лектор — викладач кафедри педагогіки та суспільних наук ВНЗ Укроопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Василь Карманенко. Зокрема, він розповів про правильність розподілення робочого та вільного часу, формування цілей та довгострокове планування.
Свій виступ лектор оформив у вигляді 30 запитань до учасників семінару. Відповідь на них — розуміння правильності вибору діяльності, визначення мети та аналіз допущених помилок у трудовій діяльності та житті. Далі дав 8 порад для покращення ефективності роботи.
За результатами проведення тематичного семінару учасникам видали відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.
— Стараємося якомога частіше проводити різноманітні семінари, тренінги, курси підвищення кваліфікації. Адже наші спеціалісти повинні бути найкращими у своїй сфері. Чи то архітектор, чи держслужбовець, чи вчитель — всі мають розвиватися, покращувати свої навички та аналізувати помилки, — прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.