10 грудня 2018, 09:52
На Полтавщині продовжується будівництво амбулаторій. Роботи почалися ще у трьох селах
У ході реалізації реформи сільської медицини, ініційованої Президентом Петром Порошенком, на Полтавщині побудують 27 амбулаторій. По 18 вже йдуть роботи. Будівництво чотирьох планують закінчити до Нового Року.
Полтавська область одна з перших долучилася до реформи сільської медицини і активно її впроваджує. Завдяки підтримці голови Полтавської ОДА Валерія Головка вже тривають роботи у 18 населених пунктах.
– Будівництво амбулаторій – важливий крок для підвищення рівня медицини в сільській місцевості. Для реалізації реформи об’єдналися громада та влада на всіх рівнях. Це показує, що правильна спільна позиція завжди дає результат, – наголосив Валерій Головко.
За останній тиждень ще у трьох населених пунктах почалися будівельні роботи – с. Великі Будища Гадяцького району, с. Березова Рудка Пирятинського району, с. Божківське Полтавського району. Нині у п’ятьох населених пунктах проводять земляні роботи, у чотирьох – фундаментні. Ще у п’ятьох селах перейшли до монтування стін, а в одному вже зводять дах.
Будівництво нових амбулаторій є більш економічно вигідним, ніж ремонт старих і непридатних приміщень. Усі вони будуються за типовими проектами Мінрегіону. Нові приміщення будуть енергоефективними. Також їх оснастять усім необхідним діагностичним та лікувальним обладнанням.
– Ми обрали максимально ефективний метод будівництва. Тому по-справжньому зимова погода не заважає нам у реалізації задуманого. Навіть зараз тривають роботи, – розповів директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.
У багатьох населених пунктах Полтавської області діючі сьогодні амбулаторії розташовуються у старих будівлях. Там немає нормальних умов для надання медичних послуг. Так, у Засульській ОТГ амбулаторія знаходиться у будинку, зведеному ще у ХІХ ст. Впровадження медичної реформи покращить рівень життя громадян, у цьому переконаний голова ОТГ Сергій Бондаренко.
– Побудова нової амбулаторії є нагальною потребою населення. У спадщину Засульської громади перейшло приміщення ледь не аварійного стану, а у ньому обслуговується майже 5700 людей. Дякуємо Президенту та Полтавській ОДА за позитивні зміни в сільській медицині, – зазначив Сергій Бондаренко.
Нагадаємо, що Полтавщина стала однією з перших областей, для яких затвердили проекти будівництва амбулаторій.
Прес-служба Полтавської ОДА
Підпишіться, щоб отримувати листи.