18 грудня 2018, 16:21
На Полтавщині продовжують будувати нові амбулаторії сільської медицини
Майже місяць на Полтавщині продовжується будівництво 19 нових сільських амбулаторій. Будівництво впроваджують за ініціативи Президента України Петра Порошенка.
Завдяки активній позиції голови Полтавської ОДА Валерія Головка, Полтавщина стала однією з перших областей, де затвердили проекти будівництва амбулаторій і почали роботи. Він особисто контролює реалізацію реформи сільської медицини на території області .
— Наша спільна мета — підвищити рівень медицини в сільській місцевості. Головна перевага нових амбулаторій — наближення медичних послуг до людей. Вони мають бути якісними навіть у віддалених населених пунктах, — підкреслив очільник Полтавської ОДА Валерій Головко
Будівництво сучасних сільських амбулаторій контролює Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА. Їх в області планують звести 27, 19 вже почали будувати.
У 5 амбулаторіях змонтували покрівлю, ще у 5 звели стінові панелі, у 11 селах ведуть земляні і фундаментні роботи. Цього тижня почалося будівництво у селі Розсошенці Щербанівської ОТГ. Тамтешня амбулаторія розрахована на обслуговування 5 тисяч людей.
— Наша громада однією з перших виконала зобов’язання щодо зведення нових амбулаторій. Новий медзаклад життєво необхідний громаді. Населення розсошенського мікрорайону Садовий швидко зростає, багатоповерхові новобудови вмістять сім тисяч нових мешканців. В амбулаторії працюватимуть 5-7 лікарів, це необхідний мінімум для громади, — розповів голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.
Будівництво нових амбулаторій є більш економічно вигідним, ніж косметичний ремонт старих приміщень із року в рік. Усі вони будуються за типовими проектами Мінрегіону. Нові приміщення будуть енергоефективними, їх оснастять усім необхідним діагностичним та лікувальним обладнанням. Також нові амбулаторії отримають службові автомобілі, щоб обстежувати хворих вдома та для надання невідкладної допомоги.
На думку директора Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофія Голбана, після введення в експлуатацію нових амбулаторій не лише покращиться рівень медичного обслуговування у сільській місцевості, а й з`являться нові робочі місця.
— Практика показує, що відновлення старих приміщень із пошкодженим фундаментом та тріщинами у стінах триває довше і коштує дорожче, ніж будівництво нових. Навесні буде можливість отримувати послуги у частині нових амбулаторій, — зазначив Тимофій Голбан.
Нагадаємо, будівництво відбувається на умовах співфінансування: 30% з місцевого бюджету, решта — державні кошти. У районах та ОТГ, що погодилися на такі умови і представили необхідні документи, розпочалися будівельні роботи.
Прес-служба Полтавської ОДА
Montuvannya Stin Ambulatoriyi U Dmitrivci
Timofiy Golban 16
Montuvannya Stin Ambulatoriyi U Dmitrivci 0
Підпишіться, щоб отримувати листи.