14 січня 2019, 10:34
На Полтавщині будують 20 сучасних сільських амбулаторій
В рамках програми Президента України Петра Порошенка «Доступна медицина» в Полтавській області планують побудувати 27 амбулаторій. Типові проекти для них розробив Мінрегіон. Це заклади моно- та групової терапії. По 20 з них вже ведуться роботи
За ініціативою голови Полтавської ОДА Валерія Головка наша область однією з перших долучилася до програми Президента «Доступна медицина». Він наголошує на необхідності надання якісних послуг пацієнтам навіть у віддалених селах:
— Ми пішли шляхом створення зручних та надійних закладів охорони здоров’я. Там, де будуть нові амбулаторії, пацієнти за будь-яких погодних умов та незалежно від місця знаходження, зможуть швидко отримати допомогу. Такий результат став можливим завдяки командній роботі на всіх рівнях.
Наразі будівельні роботи проводять у 20 населених пунктах:
Лютеньки (Гадяцький район)
Дмитрівка (Горішньоплавнівська міська рада)
Світлогірське (Кобеляцький район)
Шенгури (Кобеляцький район)
Вирішальне (Лохвицький район)
Новооржицьке (Оржицький район)
Покровське (Решетилівський район)
Шевченково (Решетилівський район)
Засулля (Засульська ОТГ)
Малоперещепинське (Малоперещепинська ОТГ)
Петрівсько-Роминське (Петрівсько-Роминська ОТГ)
Кривуші (Піщанська ОТГ)
Скороходівське (Скороходівська ОТГ)
Михайлики (Шишацька ОТГ)
Балясне (Диканський район)
Березова Рудка (Пирятинський район)
Велика Круча (Пирятинський район)
Божківське (Полтавський район)
Великі Будища (Гадяцький район)
Михайлівка (Михайлівська ОТГ)
У більшості амбулаторій вже монтують стіни, решта на різних етапах будівництва.
Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан зазначив, що в області будують багато медичних об’єктів:
—Здоров’я громадян це першочерговий пріоритет і я радий, що і протягом 2018-го, і вже в новому році ми багато працюємо над медичними об’єктами. Цього року ми маємо також закінчити масштабний і дуже важливий проект — будівництво кардіоцентру у Полтаві.
До кінця місяця Департамент планує розпочати будівництво у 7 населених пунктах:
- Почаївка (Гребіньквський район)
- Петрівка (Чутівський район)
- Пироги (Глобинська ОТГ)
- Галущина Гребля (Драбинівська ОТГ)
- Оболонь (Оболонська ОТГ)
- Веселий Поділ (Семенівська ОТГ)
- Розсошенці (Щербанівська ОТГ)
Керівники на місцях переконані, що сучасні амбулаторії — це нові перспективи для їх сіл. А реформа допоможе докорінно змінити якість сільської медицини.
—Чекаємо, що до нас поїдуть молоді спеціалісти. Зараз до нас приїздить лікар з іншого села, хочемо свого тут. Готові купити житло, лише б гарним спеціалістом був. Полтавська ОДА вже надала нам машину, навіть водія маємо. Тепер чекаємо закінчення робіт — прокладемо до амбулаторії нову дорогу, — поділилася голова Великобудищанської сільської ради, Гадяцького району Тетяна Іщенко.
Роботи в усіх населених пунктах тривають, навіть не зважаючи на погодні умови.
— Погодні умови непрості, сніг, відстали від графіків. Але підрядники кажуть, що робота встала з «мертвого» місця. Минулого місяця нам вже виділили машину. Я думаю, це добрий знак. Початок покладений, — наголосив заступник голови Скороходівської ОТГ Євгеній Литвинов.
За відсутності кризових погодних умов та вчасного фінансування амбулаторії планують здати в експлуатацію вже влітку цього року.
Нагадаємо, що програму «Доступна медицина» ініціював Президент Петро Порошенко. В рамках неї в Україні побудують 505 амбулаторій.
Прес-служба Полтавської ОДА
Підпишіться, щоб отримувати листи.