21 січня 2019, 13:30
Олег Тимченко: «Оперативний штаб – це консультаційно-дорадчий орган, який стоїть на сторожі законних прав та інтересів як землевласників, так і землекористувачів»
На апаратній нараді у голови облдержадміністрації начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко поінформував про результати роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у 2018 році. Останній на Полтавщині діє із серпня 2017 року.
– Оперативний штаб – це консультаційно-дорадчий орган, який стоїть на сторожі законних прав та інтересів як землевласників, так і землекористувачів шляхом мобільного реагування на випадки порушення прав останніх, дієвого сприяння захисту їх майнових прав та вжиття превентивних заходів імовірним рейдерським захопленням. На засідання штабу щоразу запрошують конфліктуючі сторони чи їх представників, – розповів Олег Тимченко. – Звернення, які розглядали на засіданнях, стосувалися земельних питань. Зокрема, щодо дострокового розірвання договорів оренди земельних ділянок, заяв орендодавців, які повідомляли про недійсність їх підписів на договорах, щодо припинення користування фермерським господарством земельною ділянкою у зв’язку зі смертю засновника фермерського господарства й орендаря земельних ділянок та інші.
Олег Тимченко зазначив, що упродовж минулого року відбулось 17 засідань оперативного штабу, під час яких розглянуто 26 звернень. На телефонні «гарячі лінії» оперативного штабу надійшло 39 дзвінків. Усі конфліктні ситуації вдалося врегулювати в правовій площині, жодного випадку застосування сили не було зафіксовано.
– Про недопустимість застосування силових методів вирішення спірних ситуацій щоразу під час засідань наголошується представникам конфліктуючих сторін, – додав Олег Тиченко.
Він також розповів про іншу форму роботи оперативного штабу – мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги:
– У 2018 році здійснено 53 виїзди до населених пунктів області, надано консультації 388 особам. Поширеними питаннями були щодо порушення орендарем трудових відносин, держаної реєстрації прав оренди землі, приватизації землі, оформлення спадщини.
Водночас діють «гарячі телефонні лінії»: (095) 605-85-47 (цілодобово, без вихідних), (05322) 2-28-60, 2-28-38 (понеділок-п’ятниця – з 8:30 до 17:15).
Олег Тимченко додав, що робота штабу триває. Його наступне засідання заплановане на поточний тиждень.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко подякував представникам антирейдерського штабу за якісну роботу. Звернувся до керівників райдержадміністрацій реагувати на звернення населення й у разі виникнення конфліктних ситуацій щодо земельних питань звертатися до штабу.
Нагадаємо, що для ефективності роботи оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів і комплексного підходу в протидії рейдерству до складу штабу ввійшли представники Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, прокуратури Полтавської області, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та аграрії Полтавщини.
Підпишіться, щоб отримувати листи.