• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Інклюзія – це не тільки освіта для дітей, яким необхідна додаткова увага. Це їх соціалізація й можливість іншого життя та сприйняття світу», – Валерій Головко

28 січня 2019, 14:03

  • Пресслужба ОДА
Dsc 0078 5

«Інклюзія – це не тільки освіта для дітей, яким необхідна додаткова увага. Це їх соціалізація й можливість іншого життя та сприйняття світу», – Валерій Головко

«Інклюзія – це не тільки освіта для дітей, яким необхідна додаткова увага. Це їх соціалізація й можливість іншого життя та сприйняття світу», – Валерій Головко

 

Впровадження інклюзивної освіти на Полтавщині має позитивний та дієвий результат, як і загалом в Україні. Створення однаково комфортних освітніх умов для всіх дітей – це один із основних пріоритетів і нашого регіону, і всієї держави. На цьому наголосив під час апаратної наради голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Завдяки позиції Президента України Петра Порошенка, активності його дружини Марини Порошенко, яка очолює «Благодійний Фонд Порошенка», ситуація докорінно змінилася. Нині на Полтавщині створили 20 інклюзивно-ресурсних центрів.

«Інклюзія – це не тільки освіта для дітей, яким необхідна додаткова увага. Це їх соціалізація й можливість іншого життя та сприйняття світу. Вони надзвичайно талановиті й наполегливі. І в цьому ми вкотре переконалися під час Всеукраїнської наради з питань інклюзивної освіти, яка відбулася в Києві. На ній виступали ці дітлахи. Саме після року навчання в інклюзивному центрі чи реабілітації в ресурсній кімнаті діти починають краще говорити, не бояться спілкуватися та виступати на загал», – зазначив Валерій Головко.

Про стан розвитку інклюзивної освіти та створення інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні розповіла на апаратній нараді директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко. За її словами, інклюзивна освіта є важливою складовою освітньої реформи.

«Із 234 тисяч дітей, які проживають в області, – 36 тисяч – діти з особливими освітніми потребами, зокрема 4,6 тисячі – діти з інвалідністю. Якщо подивитись динаміку за останні три роки, то кількість закладів дошкільної освіти, де є інклюзивна форма навчання, збільшилась у чотири рази. Кількість дітей, що здобувають дошкільну освіту, теж збільшилась: нині 83 дитини здобувають дошкільну освіту в 44 закладах», – повідомила Олена Харченко.

За її словами, у 2018-2019 навчальному році в закладах загальної середньої освіти з дітьми, які перебувають на інклюзивному навчанні, працюють понад 300 вчителів-асистентів. В усіх інклюзивних закладах загальної середньої та дошкільної освіти області створені команди психолого-педагогічного супроводу, які забезпечують організацію освітнього процесу з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей дітей.

Важливою складовою проведення освітньої реформи є відкриття інклюзивно-ресурсних центрів. В області таких має бути 32. Нині створили 20.

Голова облдержадміністрації наголосив, що нині область має активніше працювати саме в напрямку розвитку інклюзивної освіти.

«Нам потрібно сьогодні вимагати від органів місцевого самоврядування самореалізації процесу інклюзії. За півроку Департамент освіти та науки й Департамент охорони здоров’я підготують моніторинг щодо стану здоров’я дітей з особливими освітніми потребами. Адже деякі діти можуть навчатися в класах з однолітками, які не мають інвалідності. Саме створення інклюзивно-ресурсних центрів ламає стереотипи навчання цих дітей. Мета таких центрів – це соціалізація до нормального життя. У кожній школі має бути ресурсна кімната», – наголосив Валерій Головко.

Очільник області додав, що нині потрібно змінити підходи до створення освітнього простору в області:

– Необхідно, щоб якомога більше дітей з особливими освітніми потребами отримали якісне навчання. Наше завдання – достукатися до кожного освітянина, щоб стан освіти в області відповідав тим критеріям, які закладені в основу освітньої реформи.

Минулого року на Полтавщині підготували 760 педагогічних працівників і регіональних тренерів із напряму «Основи інклюзивної освіти». 81 відсоток педагогів області підготовлені до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. У 2019 році навчання й консультації для працівників освіти продовжаться.

Поділитись

Теги

освіта

Новина за темою

Володимир Когут відвідав ліцей у Глобинській громаді
28/01/2019
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
28/01/2019
Як трансформується освіта і наука в Україні
28/01/2019
Dsc 0075 7

Dsc 0075 7

Dsc 0097 5

Dsc 0097 5

Dsc 0102 4

Dsc 0102 4

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту