12 лютого 2019, 09:04
У Полтавській ОДА відбулася нарада "Сучасний стан, перспективи та можливі шляхи вирішення питань щодо формування і встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області"
Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Р.І. Товстого відбулася нарада на тему «Сучасний стан, перспективи та можливі шляхи вирішення питань щодо формування і встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області».
Участь у нараді взяли посадовці Департаменту, а також представники: ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, Полтавської обласної організації Українського товариства охорони природи, Центру екології та природокористування, заповідної справи та землеустрою державної Академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України та Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Присутні розглянули проблемні питання, що виникають у процесі розробки землевпорядної документації з організації встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області на прикладі розробленої землевпорядної документації впродовж 2010 – 2018 років, альтернативний метод винесення в натуру меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду та обговорили можливості та пошук шляхів впровадження запропонованого методу.
Слід зазначити, що за інформацією Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, лише 7,7% територій природно-заповідного фонду Полтавщини з наявних винесено в натуру на місцевість (загальна площа складає 142473,3315 га, встановлено в натурі (на місцевості) межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду на площі 10996,38 га).
Даний показник є недостатнім і негативно впливає на охорону, збереження територій та їх природних комплексів і об’єктів, що підлягають охороні згідно з вимогами Закону України «Про природно-заповідний фонд України». В першу чергу це пов’язано з високою трудоємністю та достатньо тривалим часом виготовлення передбаченої документації із землеустрою. На виготовлення землевпорядної документації з організації та винесення в натуру (на місцевість) меж територій природно-заповідного фонду, необхідне планування та вишукування значних фінансових ресурсів з бюджетів різних рівнів. Виготовлена зазначена вище землевпорядна документація не має на меті сформувати та не формує земельну ділянку, межі якої виносяться в натуру. Також в обов’язковому порядку підлягає державній землевпорядній експертизі, що в свою чергу зумовлює досить розтягнуті у часі терміни виконання, які визначаються відповідними технічними завданнями та мають бути дотримані проектними організаціями. Окрім того, виготовлення зазначеного виду землевпорядної документації не має свого інформаційного та візуального відображення у даних, до яких є вільний доступ громадян, зокрема даних Публічної кадастрової карти України.
Зважаючи на наявний стан речей в даній сфері, для забезпечення створення якісної та доступної екологічної інформації директором Центру екології та природокористування, заповідної справи та землеустрою державної Академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, Петром Мелєхіним розроблено та запропоновано до розгляду проект програми щодо альтернативних методів виконання робіт по визначенню меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду Полтавської області, шляхом створення відповідної геоінформаційної системи – відкритої публічної геопросторової інформації щодо меж територій та об'єктів ПЗФ і іншого природоохоронного призначення.
Зазначимо, що запропонований проект було схвалено усіма присутніми на нараді та взято до опрацювання та реалізації за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в рамках природоохоронних заходів, передбачених Регіональною програмою охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2017 – 2021 роки («Довкілля – 2021»).
Департамент екології та природних ресурсів
Підпишіться, щоб отримувати листи.