12 березня 2019, 16:54
Під час весняного призову з області на строкову службу планують призвати 735 юнаків
У Полтавському обласному військовому комісаріаті відбулося розширене засідання обласної призовної комісії щодо весняної призовної кампанії 2019 року.
Під час засідання присутнім головам районних (міських) призовних комісій, головам військово-лікарських комісій вручили розроблену обласним військкоматом «Пам'ятку призовнику як майбутньому військовослужбовцю строкової служби» та інформаційно-агітаційні матеріали військову службу за контрактом.
Починаючи з 1 квітня 2019 року, кожен призовник до 27 років, який не має відстрочки від призову, обмежень за станом здоров'я та морально-діловими якостями, має можливість і повинен виконати свій обов'язок громадянина України шляхом проходження строкової військової служби.
Під час весняної компанії з Полтавського обласного збірного пункту до військ буде призвано орієнтовно 735 осіб. Усі вони проходитимуть службу у військових частинах Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної служби спеціального транспорту. З обласного збірного пункту військовослужбовців направлять спочатку на навчання до навчальних центрів ЗСУ та військових полігонів, а потім – до військових частин для проходження подальшої військової служби.
«Весняна призовна кампанія не відрізняється від минулорічної. З 1 квітня розпочинають роботу 27 районних призовних комісій та 6 міських. До Збройних сил не будуть призиватись особи, які мають проблеми із законом, певні обмеження за станом здоров'я, отримали відстрочку за сімейними обставинами та для продовження освіти», – зазначив заступник Полтавського обласного військового комісара з морально-психологічного забезпечення підполковник Едуард Бородай.
Найбільше охочих на строкову службу – з Решетилівського, Хорольського і Глобинського районів. Найменше – з Котелевського району та міста Полтави. Небажання осіб призовного віку йти на службу до армії у військкоматі пояснюють недостатніми увагою та рівнем залучення молоді до військово-патріотичного виховання.
Протягом 12 чи 18 місяців основним завданням призовників буде оволодіти озброєнням та технікою відповідно до займаної посади. Як і раніше, в зону проведення ООС призовників не направлятимуть.
Довідково: Термін строкової служби для призовників становить 18 місяців, для тих, які мають вищу освіту та ступінь магістра, цей термін складає 12 місяців. Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.
Військовий комісаріат нагадує: якщо громадянин призовного віку за будь-яких обставин не отримав повістку і він не має права на відстрочку, йому необхідно самостійно в десятиденний термін прибути до військового комісаріату за місцем перебування на військовому обліку для проходження призовної комісії. Питання надання відстрочки приймається районною (міською) призовною комісією та регулюється Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу».
Військовослужбовці з першого дня строкової служби мають право підписати контракт. Уже протягом цього року військовими комісаріатами було відібрано з подальшим укладенням контракту понад 200 кандидатів для проходження військової служби за контрактом.
Підпишіться, щоб отримувати листи.