• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Полтавська ОДА надаватиме мікрокредити для фермерів

19 березня 2019, 10:30

  • Пресслужба ОДА
Roman Tovstiy 18

Полтавська ОДА надаватиме мікрокредити для фермерів

Полтавська ОДА надаватиме мікрокредити для фермерів

 

На Полтавщині надаватимуть мікрокредити малим фермерам, сільським кооперативам та ФОПам. Цей проект новий для нашої області. Такий досвід перейняли від колег із Львівщини.

Ідея мікрокредитів виникла у Полтавській ОДА після постійних зустрічей з фермерами. Виконувач обов’язів голови облдержадміністрації Роман Товстий разом із директором Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергієм Фроловим щороку виїжджають до них, щоб побачити реальний стан справ. За словами Романа Товстого, такі зустрічі показують дійсні проблеми господарств.

– Після таких зустрічей ми маємо реальну картину по нашим аграрним підприємствам. Є конкретні проблеми, ми їх вирішуємо. Так, розробили програму з підтримки бджільництва, побачили можливості для розвитку равликового господарства в нашій області. Нині активізували проект із мікрокредитів, – розповідає Роман Товстий.

Мікрокредити – новий механізм для Полтавщини, проте не новий для України. Він активно та успішно працює у Львівській області.

Напрямок мікрокредитування входить до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками до 2020-го. Долучитися до неї можуть особисті селянські господарства (господарства, які ведуть члени сім’ї), фермерські господарства, з оборотом до 10 млн грн у рік. Здебільшого це власники до 500 гектарів землі. А також учасники АТО та переселенці, які займаються сільськогосподарським виробництвом.

– Фермери частого говорять, що банки не надають кредити малим господарствам. Що робити в такій ситуації? Розвивати фермерство бажання завжди є, а можливостей не вистачає. Тому ми запропонували механізм для розвитку молодих фермерів, – пояснює Сергій Фролов.

Хто може отримати мікрокредит?

Одержати мікрокредит можуть малі фермери, сільські кооперативи та ФОПи, які самі працюють у сільськогосподарському виробництві. Якщо ви не належите до вищеназваних, але все одно хочете розвивати сільське господарство, потрібно зареєструвати фермерське господарство. Головне, щоб його діяльність відповідала правовим нормам і критеріям програми.

Подай бізнес-проект – отримай мікрокредит

Щоб одержати мікрокредит, потрібно створити власний бізнес-проект. Відповідні документи подають до Полтавського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Він розташований у Полтаві, в будівлі на вулиці Міщенка, 2, на 5 поверсі у кімнатах 84, 85.

Необхідний перелік і приклад заяви на участь у програмі можна знайти на сайті Департаменту агропромислового розвитку: https://drive.google.com/file/d/1fK0oUUKf6rfCfuLLTNJUVc0kxtcByL6h/view, перелік документів на отримання фінансової підтримки – за електронню адресою https://drive.google.com/file/d/15qKWS436MMSBM-vLukLmDe7hdP9UGymu/view. Після подачі відповідних документів до Фонду їх розглядає профільна комісія.

У комісію входять представники Департаменту агропромислового розвитку, податкової служби, юстиції, агропідприємці. Вони перевіряють чи є у фермера чи господарства заборгованість, чи відповідає його діяльність нормам. А також, аналізуючи бізнес-проект, визначають, на який напрямок фермер хоче спрямувати кошти та наскільки це буде ефективно.

Після розгляду бізнес-проекту комісією Фонд супроводжує подальше укладання договорів.

Подавати власні бізнес-проекти можна протягом року. Залежно від кількості охочих формуватиметься сума кредитів. Якщо ж коштів з обласного бюджету не вистачить на всіх них, Департамент вноситиме зміни до програми або переноситиме проекти на наступний рік.

На які напрямки можна отримати кредит?

Мікрокредит надається фермерам, які працюють у кількох напрямках:

•        розвиток тваринництва;

•        розвиток садівництва та ягідівництва;

•        розвиток нішевих культур (наприклад чечевиця, нут).

Новостворені господарства можуть отримати підтримку на будь-який із напрямків. Така пропозиція діє, щоб фермери «стали на ноги». Завдяки кредиту фермер може вирощувати і соняшник, і кукурудзу, і сою. Але такі преференції діють тільки протягом трьох років.

На скільки років надається кредит?

Мікрокредит надається на строк до 5 років. У перший рік фермер «закриває» тільки відсотки. Саме «тіло» кредиту він сплачує на другий рік. Таку можливість передбачили, щоб фермер міг нормально працювати та розвивати власний бізнес. Сам кредит виплачується під 3% річних.

Полтавська ОДА

Поділитись

Теги

агро

Новина за темою

Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
19/03/2019
В Україні створюють Державний реєстр генетично модифікованих організмів
19/03/2019
Володимир Когут ознайомився з роботою племпідприємства на Полтавщині
19/03/2019
Sergiy Frolov 5

Sergiy Frolov 5

Pid Chas Odniieyi Z Zustrichey Z Agrariyami

Pid Chas Odniieyi Z Zustrichey Z Agrariyami

Roman Tovstiy 18

Roman Tovstiy 18

Sergiy Frolov 5

Sergiy Frolov 5

Pid Chas Odniieyi Z Zustrichey Z Agrariyami

Pid Chas Odniieyi Z Zustrichey Z Agrariyami

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025
80 років Перемоги над нацизмом в Європі
08/05/2025
Синоптики попередили про дощі та заморозки на поверхні ґрунуту
08/05/2025
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту