21 березня 2019, 15:51
Підвищення життєвого рівня громадян – це системна робота, а не одноразова акція, приурочена до виборів, – Павло Розенко
Із візитом на Полтавщині перебуває Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Сьогодні він взяв участь у розширеній селекторній нараді за участю керівників соціальних служб області, райдержадміністрацій, ОТГ, поспілкувався із журналістами й зустрівся з учасниками пілотного проекту «Рука допомоги».
Павло Розенко наголосив, що в державі є чітке розуміння щодо механізмів подолання бідності в Україні. Зокрема, зупинився на питаннях проведення перерахунку пенсій, монетизації субсидій, підтримки багатодітних родин.
– Усі соціальні ініціативи, які впроваджуються в державі, – це не одноразові акції. Вони розпочалися не вчора. Це системна робота влади протягом останніх чотирьох років. Наприклад, якщо ми говоримо про пенсійну реформу, то ще в жовтні 2017 року були схвалені зміни до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Тоді й визначили параметри пенсійної реформи. Перше осучаснення пенсій (перший перерахунок) відбулося в жовтні 2017 року. Із січня 2018 року й із січня 2019-го перерахували пенсії військовослужбовцям. Крім того, щороку два рази – у липні й грудні – відбувається підвищення пенсій залежно від прожиткового мінімуму. Тобто це системна діяльність влади з підвищення пенсійних виплат нашим співгромадянам, – зазначив Павло Розенко.
Він спростував чутки, що індексація пенсій – одноразова акція.
– Пенсії виплачуватимуться в нових розмірах постійно, до нової індексації. Близько 9 мільйонів жителів України отримали індексовані пенсії, – додав Павло Розенко. – Так, розмір індексації різний, але відповідно до рішення Уряду не може становити менше, ніж 100 гривень. Основна маса пенсіонерів отримують перерахунок у розмірі 200-500 гривень. Два мільйони українців одержують щомісячно надбавку до пенсії більше, ніж 1000 гривень.
Павло Розенко нагадав, що процес реформування системи субсидій стартував три роки тому і є результативним. Зокрема, Віце-прем’єр-міністр наголосив на суттєвому спрощенні процедури оформлення субсидій і розповів про нинішнє осучаснення у цій сфері – монетизацію.
– Монетизація – це наступний крок у реформуванні системи субсидій. Він визначений Законом України «Про житлово-комунальні послуги», де чітко сказано, що із січня 2019 року субсидії на житлово-комунальні послуги мають бути монетизовані. Нині 3,5 мільйона домогосподарств в Україні отримують монетизовані субсидії. Зокрема, 2,3 мільйона домогосподарств, де є пенсіонери, одержують ці виплати через Пенсійний фонд України, а 1,2 мільйона – через платіжну систему «Ощадбанку», – поінформував Павло Розенко. – Щомісяця ми спрямовуватимемо 5,7 мільярда гривень на монетизацію субсидій.
Павло Розенко назвав монетизацію субсидій прекрасною ініціативою, яка дає можливість людям зекономити кошти.
– У березні такий температурний режим, що є змога зекономити на опаленні й залишити заощаджені кошти у своїх домогосподарствах. Субсидії, до слова, люди отримуватимуть у березні, квітні й травні, – додав Павло Розенко.
Він наголосив, що підвищення життєвого рівня громадян – це системна робота, а не одноразова акція, приурочена до виборів:
– Не зупинятимемо процеси монетизації субсидій, підвищення пенсій. Ресурси є. Їх потрібно віддавати людям, що ми й робимо в Україні.
Підпишіться, щоб отримувати листи.