27 березня 2019, 16:13
Олег Пругло: «Заходи з підвищення правової освіти населення корисні й потрібні для людей»
Стан правової освіти населення, профілактики й боротьби з правопорушеннями серед неповнолітніх, національно-патріотичного виховання дітей і молоді, роботи з підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин обговорили на засіданні Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради (МКМР) з правової освіти населення.
– Заходи з підвищення правової освіти населення корисні й потрібні для людей. Приємно, що громадяни ними цікавляться, що є зворотній зв’язок. Низку креативних ініціатив реалізують у Мін’юсті й відповідно на місцях. Дякую усім виконавцям обласної Програми правової освіти населення. Завдяки спільній роботі є позитивні результати, – зазначив заступник голови облдержадміністрації, голова Полтавської обласної МКМР із правової освіти населення Олег Пругло.
Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак підбила підсумки виконання Програми правової освіти населення в 2018 році. Нагадала, що Програма розрахована на 2016-2020 роки. Розповіла, що з 14 листопада по 10 грудня 2018 року відбувся конкурс на кращу організацію діяльності районних, міських МКМР із правової освіти населення. Переможцем конкурсу стала Гадяцька районна МКМР, друге місце посіла Гребінківська районна МКМР, а третю сходинку розділили Зіньківська і Котелевська районні МКМР.
– Минулого року Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області проведено 5964 правоосвітні заходи, зокрема 377 – в навчальних закладах. Правоосвітніми заходами охоплено 21898 громадян, – поінформувала Дар’я Бриндак.
Заступник начальника відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко розповіла, що в регіоні прийняті 25 районних і 3 міські Програми правової освіти, виконавцями яких є місцеві центри з надання БВПД та бюро правової допомоги області. Всього на реалізацію відповідних районних і міських програм передбачено виділення коштів у сумі 1 373 200 грн, із них використано – 73 900 грн.
– За ініціативи фахівців місцевих центрів області прийнято 26 програм в ОТГ і 123 – у сільських радах Полтавщини. Ними передбачено виділення 1 019 830 гривень на період дій програм. Минулого року реалізовано 69 240 грн, – зазначила Юлія Козаченко.
Заступник начальника відділу у справах сім’ї та молоді Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Лелюк розповів, що актуальними питаннями у сфері національно-патріотичного виховання молоді залишається створення тематичних центрів, їх матеріальне оснащення, облаштування тирів і забезпечення їх навчальною зброєю. Додав, що відповідна робота – питання часу.
Начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Ухань поінформувала, що кількість годин предмету «Захист Вітчизни» планують збільшити до двох на тиждень.
– У низці закладів освіти районів Полтавщини введено у штат півставки керівника гуртка з військово-патріотичного напрямку. Відділом освіти, сім’ї, молоді і спорту Лубенської райдержадміністрації розробляється проект рішення районної ради зі збільшення штату й введення півставки заступника з національно-патріотичного виховання у п’ятьох закладах загальної середньої освіти, – додала Олена Ухань.
Старший інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області Тарас Михайленко поінформував, що упродовж 2018 року на теренах регіону було зареєстровано 208 кримінальних правопорушень, учинених дітьми або за їх участю, що на понад 20 відсотків менше, ніж за аналогічний період 2017-го. Станом на 1 січня 2019-го на профілактичних обліках поліції за категорією «Дитина-правопорушник» зареєстровані 144 неповнолітні особи (7 – за вчинення домашнього насильства в сім’ї, 87 – повідомлення про підозру, 44 – покарання без позбавлення волі, 6 – примусові заходи виховного характеру).
Підпишіться, щоб отримувати листи.