02 квітня 2019, 15:09
У Полтаві презентували фільм про гоголівські туристичні маршрути
На Полтавщині до 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя зняли фільм «Земля Гоголя», що знайомить глядачів із туристичними маршрутами, пов’язаними з письменником. Стрічку презентували в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.
Як зазначила продюсер фільму Наталія Іванченко, десятиліттями письменницьке громадянство Гоголя намагаються змінити, позиціонуючи його як винятково російського класика. Та Микола Гоголь своїм родовим корінням і своєю любов’ю до України, опоетизованою в його творах, був і є провідником української культури. Саме ця думка є основою художньої концепції фільму.
«Для нас було головним донести до глядача думку, що земля Миколи Гоголя – це витоки його свідомості, творчості та українського коріння. Десять років тому наша творча група створила трилогію «Дороги Гоголя». Нинішня стрічка – це фільм-етюд на 12 хв. Створюючи такий міні-фільм, ми хотіли виокремити ідею любові Гоголя до України», – розповіла Наталія Іванченко
Стрічка «Земля Гоголя» розповідає про визначні місця полтавського краю, пов’язані з іменем Миколи Васильовича. Фільм знімали на кількох локаціях. Це й літературно-меморіальний музей письменника у Великих Сорочинцях, Свято-Миколаївська церква в Диканьці, родовий маєток у селі Василівка, нині Гоголеве.
«Фільм дотримується вже існуючого туристичного гоголівського маршруту. Починається подорож із Сорочинців, де народився Микола Гоголь. Охопили Василівку, Сорочинський ярмарок та Національний музей-заповідник Миколи Гоголя. У картині безпосередньо не говоримо про сам маршрут, але проходимо всіма його етапами», – розповів режисер-постановник фільму Дмитро Старіков.
Фільм «Земля Гоголя» знятий Полтавським осередком Національної спілки кінематографістів України на замовлення Департаменту культури і туризму облдержадміністрації. Стрічка – у вільному доступі на YouTube.
У межах відзначення в області 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя в краєзнавчому музеї відкрили виставку «Слово Гоголя дивне…».
В експозиції – керамічні вироби, створені за гоголівськими персонажами, персональна чорнильниця класика, траурний перстень двоюрідної сестри Миколи Гоголя. До організації виставки долучились Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя та Полтавський академічний обласний театр ляльок.
Всіх присутніх гоголівські герої частували варениками.
Підпишіться, щоб отримувати листи.