03 квітня 2019, 17:15
У Полтаві презентували фотовиставку «На рубежах мужності»
В облдержадміністрації презентували фотовиставку «На рубежах мужності» Євгена Шваба та Олександра Маматова.
Виставка – частина широкомасштабного проекту «Заради майбутнього». Експонується вона регіонами України. Автори ідеї проекту – член Національної спілки фотохудожників України, фотохудожник Євген Шваба та фотограф-аматор Олександр Маматов. Автори виставки мали на меті підтримати учасників Операції об’єднаних сил та українських військовополонених моряків.
«Ідея створення такого проекту виникла давно. Це загальнодержавна потреба. Ми хочемо показати цими світлинами умови, побут та ті місця, де знаходяться наші захисники. Це загальноукраїнська виставка, яка налічує близько 230 робіт. У Полтаві ми презентуємо 70 світлин. Ми працювали у районах, починаючи з Маріуполя й закінчуючи Луганщиною. Нам не все вдалося із задуманого, бо є певні обмеження у фотографуванні, нас не всюди пропускали, але хочемо поділитись тим, що вдалося зафіксувати. Герої наших фоторобіт – захисники, кадрові військові, добровольці, волонтери», – розповів автор світлин Євген Шваб.
Він додав, що фотовиставку демонструють ушістнадцяте. Її експонували у Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого, Національній бібліотеці імені Вернадського у Києві, КМДА, на Житомирщині. У Полтаві раніше її презентували у літературано-меморіальному музеї імені Котляревського, у міській раді. Фотороботи охоплюють період із 2014 по 2018 роки.
«Ми запросили студентів першого курсу, які навчаються на кафедрі спортивної медицини та реабілітації. У майбутньому вони матимуть прямий зв'язок з реабілітацією, тож хотілось, щоб вони побачили ці світлини й знали, що війна не закінчилась, вона триває та з чим вони як фахівці можуть зіштовхнутись у майбутньому. Дуже хочеться, щоб студенти подивились в очі бійцям та мали розуміння, що вони такі ж як ми, але наразі виконують свій обов'язок», – говорить голова ради ветеранів УМСА Віктор Лєбєдєв.
Експозиція містить світлини, присвячені героїчному подвигу воїнів Збройних Сил України та інших військових формувань, які нині захищають Україну та несуть нелегку військову службу. На світлинах – військові будні, хвилини зустрічей та спілкування воїнів з волонтерами.
Фотовиставка «На рубежах мужності» триватиме до 1 травня 2019 року в облдержадміністрації.
Dsc 0664 4
Dsc 0634 1
Dsc 0692
Dsc 0700 0
Dsc 0709 0
Dsc 0711
Dsc 0643
Dsc 0664 4
Dsc 0634 1
Dsc 0692
Dsc 0700 0
Dsc 0709 0
Dsc 0711
Підпишіться, щоб отримувати листи.