10 квітня 2019, 13:53
У Департаменті будівництва ПОДА прокоментували зміни ДБН, які стосуються проектування світлодіодів, хмарочосів, кафе та ресторанів
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ продовжує змінювати Державні будівельні норми. Зміни стосуються проектування світлодіодів у приміщеннях, хмарочосів, кафе і ресторанів. У Департаменті будівництва ПОДА розповіли про нові норми.
Деякі зі змін уже впроваджені та діють при зведенні та проектуванні будівель. У Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА прокоментували частину з них.
Економне освітлення: впровадження світлодіодів
Якісна зміна №501 уже діє з 28 лютого. Тепер у приміщеннях облаштовується світлодіодне освітлення. Воно сприяє енергозбереженню та значній економії. А також підвищує безпеку, створює комфортніші умови для людей.
Окрім світлодіодного освітлення у новому ДБН міститься пункт про використання фотолюмінісцентних покажчиків. Вони вказують на знаки безпеки у випадку евакуації з приміщення.
— За статистикою близько 10-20% всього енергоспоживання в будинках витрачається на освітлення. Тому від правильної системи освітлення переважно залежить енергоефективність будівель. З усіх країн Європи Україна має майже найнижчий рівень енергоефективності у цьому питанні. Про що взагалі казати, якщо донедавна у будівельних нормах щодо освітлення навіть не було прописано можливість використання світлодіодів, які вже років 10, якщо не більше, є у всіх в широкому вжитку, — розповідає на своїй сторінці у Facebook заступник Міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.
Новий ДБН про надійність проектування висоток
У Мінрегіоні змінюють норми проектування висоток. Їх надійність планують покращити, як мінімум, на 20% завдяки вимогам до жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій.
Стійкість, надійність та безпека у багатоповерхівках залежить від жорсткості та міцності. У нинішніх нормах будівництво з дотриманням вимог жорсткості несучих конструкцій прописане лише для залізобетонних каркасів.
Проте за сучасними технологіями будівництво проводять і з інших матеріалів. Наприклад, у висотному будівництві використовують і сталь, і сталезалізобетон.
Такі способи пришвидшують монтаж у 2 рази, мають кілька варіантів планування та різних архітектурних рішень і не залежать від сезону будівництва. Вимогу жорсткості для таких конструкцій пропонують прописати у нових ДБН.
— Якщо ми говоримо про безпеку та надійність будівництва висоток, то звичайно, таку норму варто прийняти. Це і якість будівництва. Зараз багато міст розбудовуються та впроваджують нові технології. Впевнений, що таку ініціативу підтримають, — стверджує в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Також, при будівництві висоток варто враховувати ще кілька аспектів. Наприклад, щоб вибрати конструктивну систему будинку зі сталевим каркасом, потрібно визначатися з техніко-економічними розрахунками.
— При будівництві потрібно враховувати не тільки економічні розрахунки. А й несучі елементи. Їх потрібно прораховувати, враховуючи ДБН про сейсмічність, — говорить директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.
Також зараз у Мінрегіоні обговорюють проектування кафе, ресторанів та інших закладів харчування. Планують впровадити зміни для поліпшення безпеки при евакуації, шумоізоляції, вентиляції. Окремий нюанс — облаштування пандусів. А також змінюватимуть норми для закладів, які знаходяться у торгових центрах.
Нагадаємо, Державні будівельні норми (ДБН) — це обов’язкові до виконання нормативні акти. Вони використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів та мікрорайонів.
Полтавська ОДА
Підпишіться, щоб отримувати листи.