25 квітня 2019, 09:44
На Полтавщині стартували інформаційно-просвітницькі квести «від знання до безпеки»
Опішня стала місцем для збору активної та правосвідомої молоді. Там юнаки і дівчата Зіньківщини мали змогу взяти участь в інформаційно-просвітницькому квесті «від знання до безпеки», який організували в Опішнянському опорному закладі загальної середньої освіти І –ІІІ ступенів.
До участі в заході долучилися і фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Диканського та Зіньківського бюро правової допомоги.
Квест спрямований на підвищення рівня обізнаності суспільства й безпосередньо підліткової аудиторії щодо прав дітей та їх захисту, негативних наслідків вживання психоактивних речовин і профілактики поширення хвороб статевим шляхом через залучення молоді до інноваційного інтерактивного заходу.
Організатори ініціативи прагнули привернути увагу громади до проблем вживання ПАР (психоактивних речовин) у підлітковому середовищі, поглибити знання підлітків щодо негативних наслідків вживання наркотичних речовин, сформувати неприйняття до вживання наркотичних речовин, розширити уявлення про небезпеку реалізації непродуманої статевої поведінки та убезпечити від хвороб, що передаються статевим шляхом. Також ініціатори заходу мали на меті заохотити молодь до здорового способу життя, поінформувати громаду щодо проблеми порушення прав дітей, сприяти вихованню поваги до прав людини, взаємоповаги й толерантності, сформувати в підлітків знання про права дитини, поняття про нерозривний зв’язок прав та обов’язків, уявлення про захист прав дитини в Україні.
Учасниками заходу стали 6 команд із навчальних закладів Зіньківського району: Колегіуму мистецтв в Опішні імені Василя Кричевського – «Круті перці», Ставківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – «Вибір» (збірна 9-11 кл.), Човно-Федорівської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів – «Здорова нація» (збірна 8 -11 кл.). Опішнянський опорний заклад загальної середньої освіти І –ІІІ ступенів представляли три команди – «220 V» (9-А кл.), «Енергія» (10 кл.), «Вітаміни» (9-Б кл.),
Перед початком квесту відбулося представлення команд та їхніх плакатів. На останніх учасники зазначали назви закладу й команди, її девіз, а також створювали малюнок, який відображає філософію тематичного квесту. Змагання відбуваломя в таких локаціях: «Від знання до безпеки», «Мозковий штурм», «Я знаю, а ти?», «Сюрпризи кохання», «Кидай курити», «Тарілка здоров’я», «Мій друг – дорожній рух», «Збір по тривозі», «#Стопнасильство», «Правовий спортзал», «Скажи булінгу – «Ні!», «Правова відповідальність».
Заступниця начальника відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко спільно із заступницею начальника Диканського бюро правової допомоги Людмилою Маценко провели для дітей правову вікторину, під час якої діти мали змогу відповісти на питання про діяльність системи безоплатної правової допомоги. Під час відвідування локації «Скажи булінгу – «Ні!» учасники квесту разом із начальником Зіньківського бюро допомоги Сергієм Корнійком мали змогу відгадати правовий кросворд, що стосувався питань булінгу, його видів, основних учасників цього процесу, й відповісти на питання, як його уникнути.
Молодь проявила свої знання з правознавства, азарт до гри й отримала в знання. Призові місця розподілилися так: І місце – команда «220 V», ІІ місце – команда «Вибір», ІІІ місце – команда «Енергія». У конкурсі плакатів перемогла команда «Вибір».
Довідково. Інформаційно-просвітницький квест «від знання до безпеки» – громадський, волонтерський проект, представлений в інтерактивній формі, спрямований на досягнення соціально корисного результату. Це некомерційний творчий проект, завданням якого є використання формату квесту як соціальної реклами для привернення уваги населення (підлітків, вихователів, вчителів, дорослих, небайдужих громадян) до вирішення нагальних проблем українського суспільства. Ще одна особливість квесту – включення підлітків в інтерактивну профілактично-просвітницьку акцію.
Нагадуємо, що отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги, можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів).
Регіональний центр з надання безоплатної
вторинної правової допомоги у Полтавській області
Підпишіться, щоб отримувати листи.