26 квітня 2019, 14:30
Гадяцький район став першим у впровадженні телемедицини в Україні
На Полтавщині дистанційно консультують пацієнтів вже три місяці. Гадяцький район став першим, де застосували телемедицину. Результати області відзначили на всеукраїнському рівні.
Телемедицина – комплекс організаційних, фінансових і технологічних заходів, що забезпечують надання дистанційної консультаційної медичної послуги. Так, пацієнт або лікар, що безпосередньо проводить обстеження та/або лікування пацієнта, отримує дистанційну консультацію іншого лікаря з використанням телекомунікацій.
У 2019-му її запровадили в тестовому режимі в сільських амбулаторіях 5 областей – Кіровоградської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської й Полтавської.
У проекті виділили чотири основні напрямки: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма й дерматологічні захворювання. Можливість долучитися до проекту надали 127 медичним закладам на Полтавщині. Їх консультували спеціалісти з Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Склiфосовського, обласних клінічних кардіологічного та шкірно-венерологічного диспансерів.
«Сумнівні» історії хвороби відправляють до медичного хабу чи в район, де лікар аналізує скарги, симптоми та дані анамнезу, інтерпритує аналізи. В разі необхідності зв’язується зі спеціалістами обласної лікарні та встановлює правильний діагноз.
За час тестового періоду на Полтавщині лікарі-пульмонологи надали 28 консультацій у скайпі, ендокринологи – 18, а дерматовенерологи – 15. За розшифровкою ЕКГ звертаються постійно.
Т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий зазначив, що на позитивних результатах зупинятися не збираються:
– Тестування пройшло максимально успішно. Ми вирішуємо проблему діагностики у віддалених селах, але це тільки початок змін. Підтримували й підтримуємо реформу охорони здоров’я. Я впевнений, що тільки системно, поступово змінюючи кожну ланку, зможемо забезпечити високу якість медичних послуг.
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак наголошує, що такі результати стали можливими через злагоджену роботу лікарів обох ланок:
– Я задоволений тим, як працює телемедицина на Полтавщині. Це дозволяє нам діагностувати більше хвороб в області. Наприклад, нині в районі є чоловік з інфарктом міокарду, який не хоче госпіталізуватися в обласний диспансер. Тому місцеві лікарі співпрацюють із лікарями диспансеру. Наразі стан пацієнта задовільний. Телемедицина – великий крок у розвиток медичної галузі.
Гадяцький район став першим у впровадженні телемедицини в Україні. Напрацювання відзначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Навички лікарів Сарської амбулаторії на Форумі «Школа Сімейного Лікаря» оцінили на «5».
Голова Гадяцьої райдержадміністрації Олексій Матюшенко розповідає, що вони і надалі передбачають максимально удосконалювати систему:
– Плануємо відкрити відділення невідкладних станів, а також запровадити реальне медичне страхування, яке дозволить людям одержати наявні медичні послуги. Натомість це дасть підґрунтя для аналізу й реального обрахунку вартості лікування. Все робиться для того, щоб, врахувавши платоспроможність населення, зробити якісні медичні послуги доступними для наших людей.
Нагадаємо, що в межах реформи сільської медицини на Полтавщині будують 27 амбулаторій. Для них уже закупили 25 машин екстреної допомоги.
Полтавська ОДА
Viktor Lisak 14
Oleksiy Matyushenko 2
Підпишіться, щоб отримувати листи.