• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Уряд підтримав оновлення енергетичного додатка до Угоди про асоціацію з ЄС

15 травня 2019, 13:22

  • Пресслужба ОДА
1201693

Уряд підтримав оновлення енергетичного додатка до Угоди про асоціацію з ЄС

Уряд підтримав оновлення енергетичного додатка до Угоди про асоціацію з ЄС

Уряд схвалив проект Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII (енергетика) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Окрім цього, Кабінет Міністрів України підтримав внесення до Верховної Ради законопроекту «Про ратифікацію Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони». Розроблений Міненерговугілля законопроект внесла на розгляд Уряду Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона назвала ухвалені рішення історичними «адже в найважливішій галузі економіки – енергетиці – Україна починає не лише правову, а й інфраструктурну інтеграцію з ЄС».

Тепер ратифікаційний законопроект має ухвалити Парламент. «На словах майже всі наші парламентарі віддані євроінтеграції і підтримують цей курс. Зараз у них є гарна нагода підтримати реальну євроінтеграцію справою. Ідеться і про прозоре тарифоутворення, і про запровадження прозорого ринку видобування вуглеводнів, що відкриває шлях до інвестицій у галузь, а отже, і до збільшення власного видобутку. Цей законопроект особливо важливий з огляду на «газові» переговори з РФ. Інтеграція в єдиний енергетичний ринок ЄС дозволить нам значно посилити свої переговорні позиції. Тому це питання національної безпеки і воно не терпить зволікання», – заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе, закликавши народних депутатів невідкладно розглянути зазначений законопроект.

Ратифікація змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкриє для України можливість глибшої секторальної інтеграції в галузі енергетики, яка є однією з чотирьох сфер, що наразі визначені пріоритетними у зближенні нашої держави з Європейським Союзом. Нагадаємо, окрім енергетики, це також цифровий ринок, митна співпраця, а також юстиція, свобода та безпека.

Згідно з документом Україна зобов’язується проводити консультації з Європейською комісією щодо сумісності з положеннями acquis ЄС (права ЄС. – Ред.) будь-якої законодавчої пропозиції у сфері енергетики. Окрім цього, Україна утримується від введення в дію актів до того, як Європейська Комісія завершить оцінювання сумісності законопроекту праву ЄС, і якщо ЄК дійшла висновку, що законопроект не відповідає європейським вимогам.

Зміни і доповнення Додатка передбачають не лише зобов’язання України у сфері енергетики, а і зобов’язання сторони ЄС. Вони, зокрема, полягають у посиленні моніторингу за імплементацією acquis ЄС (права ЄС) Україною та наданні відповідних рекомендацій для досягнення визначених в оновленому Додатку цілей. Таким чином, шлях інтеграції до енергетичного ринку Європейського Союзу стає більш чітким та незворотнім.

Додаток охоплює всі енергетичні ринки. Зокрема, в галузі електроенергії передбачено впровадження Директив і Регламентів ЄС, що стосуються умов доступу до мережі для транскордонних перетоків електроенергії, доброчесності та прозорості на гуртовому ринку електроенергії і надійності постачання електроенергії та інвестування в інфраструктуру.

Для ринку газу, серед іншого, передбачено впровадження вимог Євросоюзу щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу, умов доступу до мереж транспортування, надійності постачання, а також вимог щодо тарифів на транспортування.

На нафтовому ринку Україна має імплементувати Директиву ЄС про зобов’язання держав-членів підтримувати мінімальні запаси сирої нафти та/або нафтопродуктів.

У частині енергетичної інфраструктури важливим є впровадження Регламенту ЄС про настанови для транс’європейської енергетичної інфраструктури.

У сфері енергоефективності Україна бере на себе зобов’язання щодо енергетичних характеристик будівель, а також енергетичного маркування побутової техніки та обладнання. Окремо виписані вимоги щодо екодизайну для пов’язаних з енергоспоживанням продуктів. Ці заходи поліпшать стан довкілля та зменшать споживання енергії.

Окрім цього, в галузі ядерної енергетики Україна, зокрема, має впровадити вимоги Євросоюзу щодо захисту від загроз, зумовлених впливом іонізуючого випромінювання. Також ми беремо на себе зобов’язання дотримуватися європейських норм з нагляду та контролю за перевезенням радіоактивних відходів та відпрацьованого палива, а також безпечного поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.

Передбачена імплементація мережевих кодексів ЄС у секторах газу та електроенергії, зокрема, Мережевого кодексу ЄС про балансування газу в газотранспортних системах. Цей кодекс виходить за межі зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства. Такий підхід дозволить вести постійний діалог з ЄС у двосторонньому форматі і стати повноправним учасником енергетичного ринку ЄС.

Урядовий портал.

 

Поділитись

Теги

уряд

Новина за темою

Як держава підтримує виробників комплектуючих до зброї?
15/05/2019
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
15/05/2019
Як отримати допомогу фахівця із супроводу ветеранів
15/05/2019

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту