21 червня 2019, 08:10
Правові потреби громад на Хорольщині: які вони та як їх вирішувати
У Хоролі для сільських, селищних голів, депутатів місцевих рад, посадових осіб органів місцевого самоврядування, держслужбовців Хорольського та Семенівського районів провели навчання, як вирішувати й реагувати на правові потреби представників територіальних громад.
Кущовий семінар «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині» зібрав представників системи безоплатної правової допомоги області, Полтавської обласної ради, Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.
З вітальним словом до учасників семінару звернулися очільниці місцевої влади – голова Хорольської районної державної адміністрації Лариса Звірко та голова Хорольської районної ради Віра Мартюк.
Модератором заходу виступив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.
Виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук і завідувач кафедри конституційного, адміністративного, екологічного та трудового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Володимир Божко поінформували представників місцевих громад про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині. Також присутні дізналися про особливості подачі проектів у межах реалізації програми «Бюджет участі», що дозволяє громадам реалізувати масштабні проекти, спрямовані на розвиток територіальних громад.
З виступу директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександра Черчатого учасники заходу дізналися, які гарантії мають громадяни щодо захисту своїх прав громадян, зокрема, завдяки системі безоплатної правової допомоги, як таку допомогу громадяни можуть отримати у Хорольському та Семенівському районі та яка діяльність проводиться фахівцями бюро правової допомоги щодо інформування про їх права, їх захист та реалізацію.
«Кущові семінари на Полтавщині вже стали доброю традицією та прикладом ефективної співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та системи безоплатної правової допомоги в області. Такі заходи дають можливість вирішувати наболілі питання у територіальних громадах та підвищувати правову обізнаність представників громад», – повідомив Олександр Черчатий.
За його словами, кущові семінари на Полтавщині реалізуються у межах Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки та ініціюються Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області за підтримки Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації. Проведено 18 таких семінарів, охоплено 42 населені пункти в різних районах області. Близько 2000 осіб стали їх учасниками, покращили свою правообізнаність та будуть ділитися одержаними знаннями у відповідних громадах.
Про мету загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», заходи, які проводяться задля його реалізації, учасникам семінару розповіла заступниця начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Лілія Токарєва.
Не минули увагою організатори заходу і такі важливі, соціально значущі питання, як реформування медичної галузі в Україні. Про це під час свого виступу говорив начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак.
Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Хорольщини та Семенівщини також дізналися про напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері, ознайомилися з діяльністю оперативного штабу щодо захисту прав аграріїв, найбільш типовими питаннями, з якими звертаються представники аграрного бізнесу, та як вони вирішуються в правовому полі.
Під час семінару говорили і про пенсійну реформу, її суть та механізми реалізації.
Враховуючи важливість питань, які висвітлювалися на семінарі, учасники заходу активно ставили питання спікерам та мали змогу отримати на них фахову відповідь від представників державних інституцій.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.
Хорольське бюро правової допомоги знаходиться за адресою м. Хорол, вул. Незалежності, 78 А, тел. (05362) 3-32-20.
Семенівське бюро правової допомоги працює за адресою с-ще. Семенівка, вул. Незалежності, 34, тел. (05341) 91-2-43.
Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Регіональний центр з надання безоплатної
вторинної правової допомоги у Полтавській області
Dscn4895
Dscn5022
Dscn4951
Dscn5083
Підпишіться, щоб отримувати листи.