26 червня 2019, 10:45
Які права гарантує Конституція, як їх захищати та реалізовувати на практиці
Саме про ці та інші питання говорили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області учасники круглого столу на тему «Конституційні механізми захисту прав людини в Україні».
Спікерами заходу стали представники системи безоплатної правової допомоги, Головного управління Національної поліції у Полтавській області, Територіального управління державної судової адміністрації у Полтавській області, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області, філії Державної установи «Центр пробації» у Полтавській області, навчальних закладів м. Полтави, громадських організацій, поліцейський омбудсмен та Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області.
Учасниками заходу стали й студенти вишів юридичного спрямування м. Полтави, які на прикладі діяльності кожної державної інституції дізналися як можна захистити права в Україні.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися заступниця керівника апарату-керуюча справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради Оксана Черкас та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.
«Завдяки створенню широкої мережі системи безоплатної правової допомоги, гарантоване право на безоплатну правничу допомогу, визначене Конституцією України стало не лише декларативним, а й практичною можливістю для мільйонів українців дізнатися про свої права, як ними можна скористатися та захисти у випадках порушення.», - резюмував Олександр Черчатий.
Під час зібрання учасники круглого столу дізналися про безоплатну правову допомогу як конституційну гарантію захисту прав громадян, як нею скористатися, як функція право просвітництва, що дозволяє інформувати громадян про їх прав, можливості звернень до державних інституцій задля їх використання, відновлення та порушення, як працюють фахівці системи БПД області щодо захисту та інформування про права громадян.
Учасники круглого столу ознайомилися з інформацією про особливості конституційного права громадян на судовий захист та практичними аспектами його реалізації, питаннями щодо захисту прав людини органами пробації, які форми роботи застосовуються з під обліковими суб’єктами пробації, що являє собою інститут пробації в Україні.
Реформа охорони здоров’я як один із механізмів підтримки та реалізації прав громадян та одна з найбільш обговорюваних тем серед населення, яку не оминули поза увагою і організатори круглого столу.
Також учасники зібрання дізналися про те як загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» дозволяє інформувати громадян про захист їх прав.
Обговорили також і питання про захист трудових прав та актуальні питання вдосконалення дієвості механізму врегулювання колективних трудових спорів.
Присутніх також поінформували про те яким чином поліція як центральний орган забезпечує охорону прав і свобод людини та про інститут поліцейського омбудсмена як превенцію порушень прав людини співробітниками поліції.
Важливим елементом демократичної держави є розвиток та активна діяльність інститутів громадянського суспільства, тому організатори заходу звернули увагу і на питання функціонування благодійних фондів та громадських організацій як інструментів реалізації та захисту прав соціально вразливих груп населення. Так, представники благодійного фонду «Карітас Полтава», Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я», благодійних організацій «Світло надії», «Меридіан», «Легалайф Україна», «ВОНА» та «ВОЛНА» на прикладі діяльності своїх організацій розповіли про те, яка робота проводиться ними щодо захисту конституційних прав громадян, цільові аудиторії з якими вона здійснюється та форми взаємодії з різними категоріями населення.
Захід пройшов в атмосфері жвавого спілкування, активності, зворотнього зв’язку між учасниками зібрання, адже окрім того, що присутні мали змогу почути інформацію про захист прав кожною державною та недержавною інституцією, але й також могли поставити практичні питання справжнім фахівцям своєї справи.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.
Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.
Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.
Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.
Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479.
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області
Підпишіться, щоб отримувати листи.