31 липня 2019, 15:53
Колись успішна видобувна компанія ПАТ «БК «Букрос» заборгувала Пенсійному фонду понад 35 мільйонів гривень
173 мільйони гривень заборгували підприємства Полтавської області Пенсійному фонду України. Серед них не лише діючі компанії, а й підприємства на різних стадіях банкрутства. Сьогодні в ОКІА «Новини Полтавщини» представники Пенсійного фонду України в Полтавській області розглядали справу найбільшого боржника – публічного акціонерного товариства «Бурова компанія «Букрос», яке з 2006 року мало виплатити 35,6 мільйонів гривень пенсійних внесків.
– За перше півріччя 2019 року Пенсійний фонд області у повному обсязі виплатив гроші всім 433 тисячам пенсіонерів, – розказав перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко. – Ми наповнюємо бюджет, проводимо виплати день у день, але водночас переживаємо за резерв бюджету. І це дуже болюче питання, бо підприємств, які мають заборгованість за єдиним соцвнеском і обов’язковими виплатами до Пенсійного фонду, багато.
ПАТ «БК «Букрос» – лідер серед підприємств-банкрутів із заборгованості. З 2006 року його борг перед Пенсійним фондом зріс у 16 разів: був 2 мільйони, став 35, 6 мільйона гривень. Цієї суми б вистачило, щоб платити пенсію тисячі громадян цілий рік!
– За 10 років, що підприємство перебуває в стадії банкрутства, лише один раз заборгованість гасили – у 2011 році, та й то на 15 тисяч гривень, – повідомила начальник відділу забезпечення наповнення бюджету ГУ ПФУ в Полтавській області Вікторія Мирна. – При цьому щомісячні нарахування збільшуються на 150 тисяч гривень. Порушники законодавства і фінансової дисципліни не відшкодовують кошти за виплату пільгових пенсій 83-х майбутніх пенсіонерів, які працювали на «Букросі» і ще не досягли пенсійного віку. Близько 70 колишніх працівників цього підприємства вже отримують пенсію, але позбавлені страхового стажу за роки роботи.
У різний час на колись успішному видобувному «Букросі» працювали по 200, а то й по 600 осіб. Аналіз даних Реєстру застрахованих громадян свідчить, що страховий стаж працівників підприємства «Букрос» зарахований лише по січень 2005-го року та частково – за 2006-2009 роки, що є грубим соціальним порушенням і скорочує пенсійні виплати багатьох людей. Нинішні пенсіонери через несвоєчасну сплату роботодавцем внесків втрачають близько 1,5 тисячі гривень щомісяця.
З метою повернення заборгованих коштів і задля захисту прав застрахованих осіб органи Пенсійного фонду здійснили комплекс процедур і охопили заходами стягнення всю суму заборгованості. Але поки що без результату.
Після численних засідань у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій у листопаді 2017 року Господарський суд Полтавської області ввів процедуру санації на підприємстві. У грудні 2018 року санація була продовжена ще на 6 місяців. Наразі цей термін завершився.
– За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності боржника встановлено, що за період із 2002 по 2018 роки з балансу підприємства зникло 500 мільйонів гривень, про що повідомлено до правоохоронних органів, – розповіла арбітражний керуючий ПАТ «Бурова компанія «Букрос» Оксана Тищенко. – Суперобладнання, яке дозволяло виконувати надто глибокі бурильні роботи, теж зникло. Попередній керуючий передав не майно, а залишки від нього – розламане авто, непрацюючі станки у Сагайдаці Шишацього району. А матеріальна база на Половках у Полтаві шахрайськими діями зникла з балансу підприємства. Тобто відбулося фактичне розкрадання майна.
Проти керівництва «Букрос» відкрито більше як 12 кримінальних проваджень, розслідування яких триває й досі. Чергове засідання господарського суду в цій справі відбудеться 15 серпня 2019 року.
Підпишіться, щоб отримувати листи.