05 серпня 2019, 13:09
ЖКГ Полтавщини готові до зими більше, ніж на 60%
Підготовку житлового фонду, комунальної теплоенергетики, водопровідно-каналізаційного та дорожнього господарств області до роботи в осінньо-зимовий обговорювали на апаратній нараді у Полтавській ОДА.
– Нині підготовлено 4146 житлових будинків (61,5 %), 770 (56,3 %) об’єктів соціально-культурного призначення, проведено капітальний ремонт доріг (68 %), підготовлено 126 одиниць спецтехніки для осінньо-зимового періоду (60 %) та придбано 15 тисяч тонy посипкового матеріалу (60 %), – поінформував перший заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Слободян.
Заміна чи ремонт водопровідних та каналізаційних мереж, очисних споруд і свердловин теж проводяться в строк. Із метою скорочення споживання природного газу та технічного переоснащення об’єктів теплопостачання комунальні підприємства проводять заміну застарілого обладнання і реконструкцію котелень, переобладнують їх на альтернативне природному газу паливо. Загальний обсяг коштів, витрачених на підготовчі та ремонтні роботи на об’єктах теплопостачання – 37,5 мільйонів гривень.
Загалом до опалювального сезону 2019/20 підготовлено об’єктів житлово-комунального господарства на рівні 60 % від запланованих показників, запевнив Олександр Слободян.
Єдине, що турбує комунальників, – борги. За природний газ теплопостачальні підприємства області винні НАК «Нафтогаз України» 462 мільйони гривень. Заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Полтавщини за спожиту електроенергію становить 124 мільйони.
– Хочу звернутися до всіх органів місцевого самоврядування, РДА, міських голів і нагадати про постанову Кабміну про те, що НАК «Нафтогаз України» надасть номінації тільки тим підприємствам, які розрахувалися за газ на 90%, – сказав т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло. – У нас є ще 2,5 місяці, щоб розрахуватися з боргами. Щоб потім у розпал сезону нам не довелося в екстреному порядку скликати сесії, знаходити кошти, щоб налагодити роботу великих підприємств чи якоїсь маленької котельні.
У робочому режимі вирішуються питання опалення будинків Полтави, які були відключені від тепла відомчими підприємствами.
– Найгірша ситуація по опаленню у 109 мікрорайоні Полтави. Будинок по вулиці Зіньківській, 11/31 відрізали від теплопостачання. Тому на минулій сесії виділили 800 тисяч гривень, щоб «Полтаватеплоенерго» перепідключило цей будинок на свої котельні. Ще 6 мільйонів гривень виділимо на міській сесії 5 серпня, щоб збудувати перемичку, придбати насосне обладнання і в аварійному режимі отоплювати цей мікрорайон, – повідомив заступник міського голови Полтави Олексій Чепурко. – Ще два будинки на вулиці Деповській (2 і 4) цього року залізниця не планує опалювати. Ми вже виділили гроші на реконструкцію газопроводу, на цій сесії депутати приймуть міську програму, щоб виділити 3 мільйони гривень на матеріальну допомогу мешканцям цих будинків (по 15-20 тисяч на квартиру).
В.о. генерального директора ПО КВП ТГ «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко підтвердив проблеми з опаленням 109-го мікрорайону Полтави. Він поінформував, що стан підготовки решти котелень і тепломереж обласного центру – більше, ніж на 70%.
Img 3633 Copy
Img 3636 Copy
Img 3644 Copy
Img 3650 Copy
Img 3656 Copy
Img 3666 Copy
Img 3771 Copy
Img 3779 Copy
Img 3610 Copy
Img 3633 Copy
Img 3636 Copy
Img 3644 Copy
Img 3650 Copy
Img 3656 Copy
Img 3666 Copy
Img 3771 Copy
Img 3779 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.