06 серпня 2019, 14:08
19 серпня складуть список дітей-сиріт Полтавщини, яким за кошти держбюджету придбають житло
У 2019 році для Полтавської області розмір субвенції з держбюджету на придбання житла дітям-сиротам становить 23 мільйони 573 тисячі гривень. 9 мільйонів уже надійшли на Полтавщину.
В облдержадміністрації провели селекторну нараду за участю представників органів місцевого самоврядування щодо проєктних, будівельно-ремонтних робіт, придбання приміщень для розвитку сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
«В дію вже вступила постанова Кабміну №616 про зміни в наданні субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, – говорить директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко. – Раніше ця субвенція теж була, але порядок надання грошей змінено. Цього року терміни дуже стислі, тому ми розіслали рекомендації та доручення всім районам, містам та ОТГ, з детальним механізмом розподілу коштів на житло чи його компенсацію дітям-сиротам".
У Полтавській області на обліку перебуває 118 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, та 528 таких осіб - від 18 до 23 років. 647 дітей цих категорій потребують житла!
До 15 серпня місцеві служби у справах дітей та соцзахисту мають скласти списки осіб, які потребують житла, і до 19 серпня направити їх у Полтавську облдержадміністрації.
«Дуже важливо до цього часу перевірити актуальність статусу дітей, відкрити на кожного особову справу, – наголосила начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Ірина Фоменко. – І при складанні такої бази слід користуватися порядком черговості взяття на квартирний облік».
Нагадаємо, що постановою №616 розширено категорію осіб, які можуть отримати житло за кошти субвенції з державного бюджету: новий порядок охоплює дітей, які позбавлені батьківського піклування, від 18 до 23 років.
Вони можуть придбавати житло в межах області або отримати грошову компенсацію. Її можна використати на придбання житлового приміщення протягом року. Також встановлена гранична вартість житла з урахуванням нормативів.
Формувати пропозиції стосовно потреби щодо спрямування субвенції мають місцеві комісії, як консультативно-дорадчий орган. Комісії утворюються за розпорядженням голови райдержадміністрації, рішенням виконавчого органу міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради ОТГ.
Визначення відповідних об’єктів і заходів приймаються та оформлюються місцевою комісією – до 15 серпня; обласною – до 1 вересня.
Img 3824 Copy
Img 3838 Copy
Img 3810 Copy
Img 3832 Copy
Img 3813 Copy
Img 3808 Copy
Img 3824 Copy
Img 3838 Copy
Img 3810 Copy
Img 3832 Copy
Img 3813 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.