• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Лев Парцхаладзе: В Україні треба ввести мораторій на нову забудову, якщо міста не оновлять чинні генплани до кінця 2020 року

06 серпня 2019, 14:51

  • Пресслужба ОДА
B1dd149 Stroitelstvo

Лев Парцхаладзе: В Україні треба ввести мораторій на нову забудову, якщо міста не оновлять чинні генплани до кінця 2020 року

Лев Парцхаладзе: В Україні треба ввести мораторій на нову забудову, якщо міста не оновлять чинні генплани до кінця 2020 року

 

Нині жодне з міст-мільйонників в Україні не внесло зміни до генеральних планів населених пунктів згідно з новими ДБН «Планування і забудова територій». І якщо до кінця 2020 року чинні геплани не будуть оновлені відповідно до цих норм, в Україні потрібно ввести мораторій на нову забудову.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю Українському радіо.

«Поки що це ніхто не зробив. І це також дискусія. Ми хочемо розробити мораторій: якщо міста не ввели ці зміни, вони не мають права будувати. Якщо немає змін до генплану, то, наприклад, Київ всі зміни може робити через Кабінет Міністрів України. Якщо ми беремо місто у регіонах, якщо у нього немає сучасного генерального плану відповідно до наших будівельних норм, тоді це місто повинно вийти на обласний рівень. Так ми хочемо стимулювати», – сказав Лев Парцхаладзе.

За його словами, саме місцева влада має контролювати та регулювати законність забудови наших міст. «У кожному місті є три центри впливу: бізнес, громадськість та влада. У нас є перекіс: або бізнес впливає, або громада. Треба, щоб саме місцева влада управляла цими проблемами, адже це розвиток того чи іншого населеного пункту. Якщо ми ввели таке поняття, як «блакитна лінія», треба це швидко зробити і закрити питання з поверховістю, і тоді не буде проблем з хмарочосами», – пояснив заступник Міністра.

Відтак, згідно з новими державними будівельними нормами, в Україні з’явилися такі нові поняття, як «блакитні лінії» забудови, які регулюють висотність у містах і їх загальний силует, а також «зелені лінії», які забороняють забудову у зелених та інших цінних ландшафтних зонах. Тепер відповідно до цього в чинних генеральних планах міст мають з’явитися нові розділи, присвячені цим лініям обмеження. І місцева влада має чітко контролювати їх виконання при видачі нових містобудівних умов і обмежень.

Також новими нормами вперше введено граничні показники щільності населення мікрорайону. Це 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто до 540 осіб на гектар.

Загалом в нових ДБН міститься близько 50 якісних змін для безпеки і комфорту людей.

За словами Лева Парцхаладзе, оновлені державні будівельні норми – це найсучасніші норми та правила, які використовуються в країнах Європи, і зараз вони мають втілюватися і в Україні.

Довідково

Нові ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року. Вони офіційно набули чинності 1 вересня 2018 року. 

Крім цього, з 1 жовтня 2019 року на заміну цих норм вступлять в дію оновлені ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», які зберігають ті ж самі вимоги щодо ліній обмежень та щільності забудови в населених пунктах. 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих.

Урядовий портал.

Поділитись

Теги

будівництво

Новина за темою

Володимир Когут долучився до слухань на платформі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
06/08/2019
15 травня відбудеться зустріч представників бізнесу Полтавської та Опішнянської громад
06/08/2019
У Решетилівській громаді планують створити сучасний центр для реабілітації та відновлення
06/08/2019

Останні новини

Більше новин
Мінагрополітики запускає опитування в ДАР для діалогу з аграріями Мінагрополітики запускає опитування в ДАР для діалогу з аграріями
08/07/2025
Мирні звуки, які стали тригерами
08/07/2025
На Полтавщині 63 ветеранам війни компенсують процентну ставку за програмою іпотечного кредитування «єОселя»
08/07/2025
Стартує відкрите голосування на визначення переможця Конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»!
08/07/2025
«Від будинку до домівки»: Фундація Олени Зеленської та ЮНІСЕФ запускають спільну ініціативу для покращення житлових умов дітей у великих прийомних родинах
08/07/2025
Ірина Удовиченко відвідала з робочим візитом Посольство України у Литовській Республіці
08/07/2025
Переробна промисловість отримує нові можливості для відновлення
08/07/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
08/07/2025
«Пакунок школяра»: держава надаватиме гроші на підготовку «першачків» до школи
08/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту