08 серпня 2019, 12:18
Проблемний 109 мікрорайон Полтави готова опалювати приватна фірма «Полтаватеплокомфорт»
На нараді в Полтавській облдержадміністрації вирішували долю мешканців 109 мікрорайону Полтави, щоб 1692 квартири взимку не залишилися без тепла.
Нагадаємо, що раніше 15 відомчих будинків та колонію в промвузлі Затурино опалювали котельні АТ «Полтавський турбомеханічний завод». Навесні 2019 року керівництво заводу через складну фінансову ситуацію відмовилося експлуатувати котельню і звернулося з заявою анулювати ліцензію на теплопостачання й підігрів води.
У зв’язку з цим виникла необхідність переключення споживачів 109-го мікрорайону до котельні підприємства «Полтаватеплоенерго» по вулиці Квітучій, але за умови її повної реконструкції й спорудження так званої «перемички» до існуючих тепломереж району. Полтавська міська рада вже виділила 8 мільйонів гривень на реконструкцію наявних технологічних потужностей «Полтаватеплоенерго».
А тим часом турбомеханічномий завод самостійно знайшов приватну фірму – «Полтаватеплокомфорт», яка погодилася взяти в оренду заводські котельні й організувати опалювальний сезон 2019/2020 для 109-го мікрорайону.
«На днях заступник міського голови Полтави їздив на завод і бачився з керівництвом «Полтаватеплокомфорт», а сьогодні ми запросили директора цієї фірми в адміністрацію, щоб він розказав про можливості організувати опалювальний сезон у строк, – сказав т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло. – На жаль, якщо температура взимку буде нижчою за -10 градусів, то потужностей «Полтаватеплоенерго» не вистачить, щоб отопити весь мікрорайон».
Директор ПО «Полтаватеплокомфорт» Євгеній Волков розповів, що його підприємство має досвід переведення котелень на альтернативні види палива, запуску роботи котельні за місяць з нуля та спеціалізується на використанні сонячної енергії.
«Ми вже обстежили майновий комплекс котелень заводу й готові взяти його в оренду та організувати опалювальний сезон 2019-2020 не гірше, ніж було, – повідомив Євгеній Волков. – Уже підготували документи для оформлення ліцензії на теплопостачання, наступного тижня набираємо штат і розробляємо план введення всього обладнання в дію. До 1 жовтня обіцяємо всі роботи виконати».
У «Полтаватеплокомфорті» розуміють, що доведеться збирати населення й проводити роз’яснювальну роботу, а також домовлятися з НАК «Нафтогаз» про постачання газу. Крім того, обіцяють в наступні роки перевести заводські котельні на альтернативі види палива, що знизить тарифи для населення.
«Єдине, що ми просимо від адміністрації – вплинути на керівництво колонії в Затуриному, адже вона має заборгованість перед заводом в розмірі 956 тисяч гривень за минулий опалювальний сезон, – повідомив директор ПО «Полтаватеплокомфорт» Євгеній Волков. – Ці гроші були б в нагоді перед новим опалювальним сезоном».
За два тижні потенційні орендатори котелень «Полтавського турбомеханічного заводу» пообіцяли знову прозвітувати про роботу в Полтавській ОДА.
Img 3947 Copy
Img 3965 Copy
Img 3944 Copy
Img 3954 Copy
Img 3951 Copy
Img 3947 Copy
Img 3965 Copy
Img 3944 Copy
Img 3954 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.