21 серпня 2019, 13:20
До Полтави прибула делегація з китайського нафтового округу Карамай
За ініціативи китайської сторони в Полтавській обласній державній адміністрації відбулася зустріч бізнесменів та представників уряду Китайської Народної Республіки, зокрема з міста Карамай, яке славиться масовим видобутком нафти. У Полтаві делегацію зустрічає керівництво адміністрації, представники бізнесу, виробники сільськогосподарської продукції та науковці з трьох полтавських вишів.
«Співпраця КНР із Полтавською областю вже налагоджена і плідна, багато наших промислових та сільськогосподарських підприємств напряму працюють із китайськими підприємствами. Обіг коштів у рік складає до 112 мільйонів доларів, – розказав на зустрічі т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло. – Разом з тим на 34 мільйонів доларів купується китайська продукція полтавцями. Але можливості для розширення співпраці є, і ми раді вітати жителів регіону Крамай на полтавській землі. Певен, що ця зустріч буде плідною, й після неї будуть конкретні домовленості про співпрацю не лише в сфері видобутку нафти та газу, а й в сільському господарстві та науці».
На Полтавщині вже працює китайська компанія «Бейкень енергетика Україна», яка надає послуги з видобутку нафти - газу й планує побудувати 25 свердловин у Полтавській та Харківській областях. Ця фірма запропонувала розшити співпрацю в інших галузях життя й запросила до Полтави делегацію з Карамаю.
«Дякую за теплу зустріч й запрошення до Полтави, – сказав секретар керівництва Міністерства промисловості та інформатизації КНР, представник кількох кампаній Карамай Ланг Веньйон. – Хочу щоб зустріч була плідною, ми зможемо обговорити всі моменти подальшої співпраці. І, звісно, розкажу вам про Карамай. Це місто побудоване на нафті, тому наш досвід дуже переплітається з досвідом жителів Полтавщини».
Китайська делегація для наглядності показала полтавцям фільм про Карамай, його життя, населення, природу і головне – видобуток нафти. За словами Ланг Веньйона, у районі Карамая живе всього 500 тисяч жителів. Округ знаходиться в стратегічно важливій індустріальній зоні – так званому «шовковому шляху». У 1955 році там вперше знайшли нафту, а вже зараз є 6 дослідних інститутів, 200 тисяч спеціалістів працюють саме в сфері видобування природних копалин.
«Одним словом – розвиток видобувної галузі у нас в крові, - сказав Ланг Веньйон. – Близько 15 мільйонів тонн нафти добуваємо в рік, також в регіоні є нафтовий пісок, вугілля та метан. Щоденно 25 рейсів із Карамаю відправляються в крупні міста КНР, крім того у місті знаходиться штаб-квартира найкрупнішого банку країни, в якому обслуговуються всі нафтові компанії».
Тому однією із перших тем для співпраці між Полтавою та Карамай є саме видобуток корисних копалин, адже у Полтавській області добувається близько 40% українського газу. Про потенційну співпрацю у сфері сільського господарства китайській делегації розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов:
«Полтавська область – основний виробник зерна в країні (6 мільйонів тонн). Ми вже постачаємо кукурудзу в Китайську Народну Республіку й готові працювати по прямим договорам. Крім того на Полтавщині виробляють в рік 800 тисяч тонн молока, близько 10 підприємств мають зв’язки з Китаєм. Але найбільше зацікавлені експортувати вам органічну продукцію, адже близько 30 сертифікованих підприємств уже продають екологічні продукти в країни Європи та Азії».
Представники крупних полтавських підприємств на зустрічі з іноземною делегацією більш конкретно розповіли, яку саму продукцію готові постачати в КНР. Зокрема, партію сухого молока та мінералізованої сироватки, органічну олію, ковбасні вироби, м’ясну продукцію, сири. А представники Полтавської торгово-промислової палати пообіцяли сприяти в налагодженні стосунків із приватними фірмами.
Крім того з китайськими колегами в адміністрації мали змогу поспілкуватися викладачі трьох полтавських вишів (медичної та аграрної академій, технічного університету).
У ході неофіційного спілкування Олег Пругло подарував Ланг Веньйону українських вишитий рушник, а той у свою чергу передав на зберігання в Полтавську ОДА символ Карамаю – місцевий килим із зображенням національного парку.
Img 4604 Copy
Img 4548 Copy
Img 4531 Copy
Img 4550 Copy
Img 4581 Copy
Img 4583 Copy
Img 4567 Copy
Img 4565 Copy
Img 4588 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.