02 вересня 2019, 10:21
Громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечують додатковими соціальними гарантіями за рахунок коштів обласного бюджету
На Полтавщині нині проживає 20,5 тис. людей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На рівні області їх соціальна підтримка забезпечується шляхом надання додаткових соціальних гарантій.
У межах обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області щороку з обласного бюджету збільшується фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2019 році на вказані цілі з обласного бюджету виділено 10,1 млн грн, що на 31% більше, ніж у 2018-му.
За рахунок коштів обласного бюджету надається пільга на медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щорічно виплачується адресна допомога дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, та сім’ям із дітьми, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У поточному році розмір разової адресної допомоги вказаним категоріям громадян збільшено до 2,5 тис. грн на особу.
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням вказаної категорії відбувається за рахунок коштів державної програми. Щоб охопити санаторно-курортним лікуванням більше постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, додатково виділяють кошти з обласного бюджету. На вказані цілі у поточному році з обласного бюджету виділено 2 млн грн, що надасть змогу додатково оздоровити 273 громадян вказаної категорії.
Продовжується запроваджена з 2018 року виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії, та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, в санаторно-курортних закладах, що розташовані на Полтавщині. Виплата відбувається в сумі фактично здійсненої пільговиком доплати за надані послуги санаторно-курортного лікування, відповідно до укладеного управлінням соціального захисту населення тристороннього договору, але не більше 4 тис. грн (у 2018 році така виплата складала не більше 2 тис. грн).
Громадянам, що супроводжують на оздоровлення особу з інвалідністю І групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з обласного бюджету виплачують матеріальну допомогу для одночасного придбання путівки. У поточному році її розмір підвищено до 6 тис. грн (у 2018 році він складав 5 тис. грн).
У тісній співпраці з громадськими чорнобильськими організаціями області Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації здійснює моніторинг актуальних питань із метою розширення напрямів соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в межах обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
Департамент соціального захисту
населення облдержадміністрації
Підпишіться, щоб отримувати листи.