23 вересня 2019, 16:32
Реєстр застрахованих осіб прийде на допомогу роботодавцям і працівникам
Однією з найважливіших функцій органів Пенсійного фонду України є облік застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Завдяки такому обліку відбувається повна ідентифікація осіб, які офіційно працевлаштовані, зокрема накопичення, зберігання та автоматизована обробка інформації про страховий стаж і заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування і нарахування й облік виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Міститься вищезгадана інформація у Реєстрі застрахованих осіб, який є не лише унікальним сховищем, але й надійним джерелом інформації для роботодавців і працівників. За потреби страхувальникам надається інформація із Реєстру про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах із ними, за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником, а також відомості про страховий стаж застрахованих осіб, необхідні для призначення соціальних виплат. Із метою нарахування «лікарняних» і «декретних», зокрема для підтвердження страхового стажу, надається довідка «Дані про трудовий та страховий стаж», яка формується за весь період роботи застрахованої особи та відображає загальний трудовий і страховий стаж особи.
Віднедавна отримати інформацію з Реєстру застрахованих осіб можна сучасним способом - в електронній формі - після реєстрації застрахованої особи або страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням електронного цифрового підпису. За будь-який період, починаючи з 2000 року, формується довідка ОК-5, яка містить відомості про суми заробітку для нарахування соціальних виплат (зокрема доплату до мінімальної заробітної плати) і страховий стаж. На підставі цієї довідки застрахована особа може проаналізувати свій страховий стаж та заробітну плату, яка в майбутньому використовуватиметься при призначенні пенсії. Довідка ОК-7 формується за період із 2011 р. і містить відомості про фактичні суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний внесок (у межах максимальної величини), та страховий стаж. Достовірність довідок підтверджується QR-кодом.
Отже, працівник може переконатися, що роботодавець сплачує за нього страхові внески, такими шляхами:
- самостійно звернутися до органів Пенсійного фонду України;
- в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України;
- за допомогою смс-повідомлень від Пенсійного фонду України.
Саме зараз, у вересні, Пенсійний фонд України у тестовому форматі починає впроваджувати новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів.
Проєкт «Пенсійний фонд України у смартфоні» розроблено з метою реалізації розвитку системи надання електронних послуг «Е-пенсія» та забезпечує максимально зручну й оперативну взаємодію громадян із Пенсійним фондом України.
Основні можливості мобільного додатку «Пенсійний фонд» наступні:
✔Для застрахованих осіб – перегляд відомостей із Реєстру застрахованих осіб (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж).
✔Для пенсіонерів – перегляд відомостей з електронної пенсійної справи.
✔Для всіх категорій – перегляд стану опрацювання звернень до Пенсійного фонду України, зокрема прикріплених до звернень документів; верифікація документів, довідок, сформованих в особистому електронному кабінеті; одержання та перегляд повідомлень від Пенсійного фонду України.
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
Підпишіться, щоб отримувати листи.