27 вересня 2019, 10:39
В обласному центрі презентували роботу платформи «Мікроклімат Полтава»
У межах проєкту Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030» «Впровадження системи екологічного моніторингу» в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради презентували роботу платформи «Мікроклімат Полтава».
Реалізація зазначеного проєкту здійснюється у місті за підтримки Фонду Фридриха Наумана.
Участь у заході взяли й представники Полтавської обласної державної адміністрації – директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Максим Брикульський і начальник відділу організаційної роботи, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту Алла Вдовенко.
Провів презентацію Air Pollution експерт із Дніпра Олександр Кузьмюк.
Під час заходу запрошеним учасникам продемонстрували датчики, за допомогою яких можна вимірювати концентрацію забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста, та вебресурс, що в онлайн режимі відображає стан повітря у місті.
Зазначений датчик визначає вміст у повітрі таких речовин, як пил (PM1.0, PM2.5, PM10), СО й сполуки азоту NO2 та через Wi-Fi передає дані на сервер http://www.air.pl.ua/. Інформація доступна широкому загалу в онлайн режимі 24/7.
Станом на 26.09.2019 року в Полтаві вже працюють і передають дані чотири такі датчики. Вони встановлені на будівлях Подільської, Шевченківської та Київської міських рад, а також на будівлі, де розташовується КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної сотні, 1/23).
У планах Комунальної організації – встановлення ще чотирьох власних датчиків і двох датчиків, що належать Громадській організації «ЕкоЛтава», представники якої під час презентації виявили бажання приєднатися до ініціативи «Мікроклімат Полтава…» і включити прилади (попередньо придбані для реалізації іншої Громадської ініціативи Save Dnipro) у систему Air Pollution (платформи сумісні).
Загалом кожен охочий може придбати такий датчик і приєднатися до системи громадського моніторингу стану повітря.
Довідково: Запиленість повітря значною мірою пов’язана з можливим шкідливим впливом на організм людини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що частинки впливають на більшу кількість людей у всьому світі, ніж будь-які інші забруднювачі. Основні наслідки для здоров’я включають пошкодження дихальної та серцево-судинної систем. Через невеликі розміри частинок PM10 і PM2,5 вони можуть проникати в найглибші ділянки легенів, а також отримати доступ до ділянок газообміну легенів через дифузію.
Щоденна осереднена концентрація РМ10 впливає на показники смертності, статистику виникнення респіраторних і серцево-судинних захворювань, а також на інші показники стану здоров’я.
Департамент екології та природних
ресурсів Полтавської облдержадміністрації
Img 4804 0
Img 4798
Img 4799
Підпишіться, щоб отримувати листи.