16 жовтня 2019, 11:50
Батьки та діти можуть долучитися до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті, заповнивши онлайн-анкету
В Офісі Президента України пропонують батькам і дітям долучитися до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті, взявши участь в онлайн-опитуванні.
В середині вересня в Офісі Президента віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації, уповноважений з прав дитини та представники профільних міністерств погодили план роботи щодо формування Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті. Батьки та діти можуть долучитися до розробки цієї стратегії. Для цього потрібно відповісти на запитання експертів у онлайн-анкеті до 3 листопада.
«92% дітей в Україні до 12 років мають доступ до Інтернету. Інтернет відкриває безліч можливостей для них, проте там є й багато ризиків. Кібербулінг, онлайн-насильство, грумінг (встановлення довірливих відносин з дитиною для подальшого схиляння до статевих стосунків, шантажу, експлуатації. – Ред.) тощо. Тому ми розпочали підготовчий етап розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті», – відзначив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Розробка Нацстратегії передбачає такі етапи:
1. Проведення дослідження щодо поточного стану проблеми в Україні, зокрема за допомогою онлайн-опитувань серед батьків та дітей, а також партнерів із державного, громадського та приватного секторів.
2. Візит міжнародних експертів до України, який заплановано на 11-15 листопада поточного року з метою налагодження подальшої співпраці.
3. Розробка та презентація рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку, обговорення напрацювань та створення плану дій з розробки стратегії (18-19 грудня поточного року).
Рекомендації міжнародних експертів, розроблені за участю профільних представників українського державного, громадського та приватного секторів, стануть підґрунтям майбутньої стратегії із захисту дітей в Інтернеті, яка буде розроблена вже наступного року.
Онлайн-анкети можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки за посиланням.
Підпишіться, щоб отримувати листи.