18 жовтня 2019, 17:02
Стан роботи над Стратегією розвитку області до 2027 року й аспекти розробки проєктів планів соціально-економічного розвитку ОТГ обговорили в облдержадміністрації
Відбулось засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації. На ньому розглянули два питання – стан роботи над Стратегією розвитку області до 2027 року та аспекти розробки проєктів планів соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад на 2020 рік.
Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко розповіла, що розробка головного програмного документа – Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки – на завершальній стадії. Інна Сергіївна наголосила на важливості залучення до розробки якомога більшої кількості фахівців, науковців, міжнародних експертів, представників бізнесу та громадськості.
«У результаті маємо отримати основоположний документ, який буде лейтмотивом для реалізації всіх подальших ініціатив, проєктів, підготовки програм і розвитку соціально-економічної сфери. Використовуючи європейську практику, за основу взято добробут та якість життя людини як одиниці соціальної, яка є отримувачем соцпослуг; як одиниці економічної, яка є джерелом інтелектуальної власності, праці та прибутку; як компонента простору, який має бути комфортним, інклюзивним, екологічним», – зазначила Інна Іщенко.
Начальник відділу Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Андрій Сорочинський поінформував про проведену роботу й презентував стратегічні й операційні цілі, які нині доопрацьовують. Також повідомив, що вже оголошено про збір ідей проєктів до Плану заходів із реалізації Стратегії на 2021-2023 роки. Тож усі зацікавлені у розвитку свого регіону, передусім органи місцевого самоврядування, органи державної влади, громадські організації, можуть запропонувати проєктні ідеї, які дозволять реалізувати завдання, визначені у Стратегії.
Заступник директора Департаменту Олена Онупко в своєму виступі окреслила основні аспекти, що потребують особливої уваги при написанні планів соціально-економічного розвитку ОТГ та наголосила на необхідності подавати облдержадміністрації проєкти Планів на перевірку щодо їх відповідності стратегічним пріоритетам, завданням і заходам чинної регіональної стратегії та плану заходів з її реалізації. Лише після такої перевірки й отримання висновку ОДА проєкт Плану з урахуванням результатів громадського обговорення подається на розгляд місцевих рад об’єднаних територіальних громад.
Департамент економічного розвитку, торгівлі та
залучення інвестицій облдержадміністрації
73116736 1245038005698321 7713950186342449152 O
73227661 1245038179031637 6698834464069386240 O
73325420 1245038022364986 5761016621137133568 O
Підпишіться, щоб отримувати листи.