18 листопада 2019, 15:06
Сімейна і молодіжна політика та гендерна рівність: як упродовж 5 років в області реалізовували профільну програму, обговорили в ОДА
Завершується дія обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Вона розрахована на 2015-2019 роки. Її досягнення й проблеми обговорили на нараді в голови облдержадміністрації Олега Синєгубова.
«Порівняно з 2015 роком, планове ресурсне забезпечення обласної програми зросло на 868 тисяч гривень та в поточному році становить 2 мільйони 143 тисячі гривень. Таким чином рівень фінансування програми зріс майже на 41 відсоток. За потреби протягом виконання програми ми зверталися до обласної ради й завжди отримували підтримку. Наприклад, торік для проведення заходу з нагоди 20-річчя Студреспубліки одержали з обласного бюджету додатково 120 тисяч гривень», – розповів начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький.
Він нагадав, що підтримка реалізації проектів і заходів у сфері молодіжної політики здійснюється за такими напрямками: створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді; утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей у молоді; пропаганда та формування здорового способу життя; створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді; забезпечення розвитку міжнародного молодіжного співробітництва.
«Активна молодь може звернутися до нашого управління з проєктом, ідеєю, напрацюваннями. Ми надаємо організаційну і фінансову підтримку. Якщо ініціатива цікава, самі шукаємо громадську організацію, яка працюватиме з авторами ідеї, цими активними людьми. Ми ж фінансуємо проведення відповідних заходів протягом року. У сфері національно-патріотичного виховання молоді в області діє тематична програма. Дослухаємося й до громади. Існує координаційна рада з питань національно-патріотичного виховання. Половина її учасників – держслужбовці, представники профільних структур, інша половина – громадськість», – зазначив Олександр Буцький.
Розповів, що у сфері міжнародного молодіжного співробітництва залучають ОБСЄ, ПРОООН. Два роки на Полтавщині працювала представник Корпусу миру.
За словами Олександра Буцького, в галузі сімейної політики й попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі постійно ведеться робота щодо підтримки сімей насамперед таких, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, й опинились у складних життєвих обставинах.
«Відповідно до Єдиного обліку багатодітних сімей на території області 8975 таких родин, які виховують 29728 дітей. Порівняно з 2015 роком кількість багатодітних сімей збільшилася на 837, а кількість дітей в цих сім’ях – на 2927. У регіоні проживають 15 родин, у яких виховуються трійні», – зазначив Олександр Буцький.
Він розповів, що з набранням чинності у січні 2018 року Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» із минулого року в регіоні розпочато розбудову системи запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі й запровадження комплексних дій та заходів, спрямованих на зменшення масштабу такого явища.
«У поточному році порівняно з 2015-им кількість звернень щодо домашнього насильства зменшилася на 1894. У містах, районах та об’єднаних територіальних громадах області вивчено потребу у послугах для постраждалих від домашнього насильства, зокрема щодо створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, – поінформував Олександр Буцький. – Із 2019 року функціонує 31 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка налічує 117 спеціалістів. На забезпечення роботи мобільних бригад виділено 235,3 тисячі гривень бюджетних коштів міст і районів області. У 25 райдержадміністраціях діють мультидисциплінарні робочі групи з питань протидії торгівлі людьми із залученням структурних підрозділів. Протягом дії обласної програми вдалося встановити 13 статусів осіб, постраждалих від торгівлі людьми, в Хорольському, Кременчуцькому, Лубенському та Полтавському районах. Усі люди, які офіційно звернулися, внесені до реєстру, отримали певні виплати, психологічну допомогу й соцпакети».
На Полтавщині працює притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Благодійної організації «Світло надії». Він виконує соціальне замовлення від міст, районів, об’єднаних територіальних громад й області. Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини Полтавської обласної ради змінив статутну діяльність і тепер має 10 сімейних місць соціальної допомоги. Працює в режимі виконання соціального замовлення від міст, районів й ОТГ. На утримання центру в поточному році виділено 1 мільйон 132 тисячі гривень бюджетних коштів.
Голова обласної ради Олександр Біленький звернувся до Олександра Буцького щодо підтримки в залученні молоді до проходження стажування в обласній раді.
«Ми готові запрошувати до себе студентів, випускників вишів, щоб вони стажувалися в нас за відповідними напрямками. Думаю, це цікаво й перспективно для тих, хто в майбутньому бачить себе в місцевому самоврядуванні», – зазначив Олександр Біленький.
Заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь поцікавився станом розвитку масового спорту в регіоні, зокрема кількістю збудованих спортмайданчиків і співпрацею в цьому контексті з громадами.
«Збудовано 10 полів розміром 42 на 22 метри зі штучним покриттям для гри в мініфутбол, 10 мультифункціональних майданчиків для гри у волейбол, баскетбол і теніс. 55 комплексів для воркауту й так званих антивандальних майданчиків, а також два повнорозмірні поля зі штучним покриттям для гри у футбол. Цей спортінвентар розміщений і в ОТГ. Тобто надаючи його громадам, ми співпрацюємо, проте дуже важливо щоб вони мали у своєму складі спортінструктора», – пояснив Олександр Буцький.
Олег Синєгубов зазначив, що на прийомі громадян люди цікавилися побудовою арени для гри в хокей.
«Ми це питання вивчили. В області створена нова федерація хокею, відповідно є й нове бачення. Нині визначаємося з місцем, щоб воно було в межах Полтави, бо в Кременчуці така арена є. Розглядаємо три місця. Виїдемо комісією, оглянемо території, щоб визначитися, яка з них буде відведена під будівництво», – відповів Олександр Буцький.
Олег Синєгубов запитав, як в області працюють для забезпечення зайнятості, профорієнтації молоді.
«Профорієнтаційною роботою молоді займається Обласний молодіжний центр. Там є профільний відділ. До тематичних заходів ми залучаємо представників усіх вишів, лідерів громадської думки, студентів», – зазначив Олександр Буцький.
Нова обласна Програма з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків буде розрахована на 2020-2024 роки.
Dsc 0903 Copy
Dsc 0935 Copy
Dsc 0925 Copy
Dsc 0936 Copy
Dsc 0807 Copy
Dsc 0806 Copy
Dsc 0916 Copy
Dsc 0909 Copy
Dsc 0908 Copy
Dsc 0914 Copy
Dsc 0954 Copy
Dsc 0903 Copy
Dsc 0935 Copy
Dsc 0925 Copy
Dsc 0936 Copy
Dsc 0807 Copy
Dsc 0806 Copy
Dsc 0916 Copy
Dsc 0909 Copy
Dsc 0908 Copy
Dsc 0914 Copy
Підпишіться, щоб отримувати листи.