23 листопада 2019, 18:57
Полтавці запалили свічки в пам’ять про жертв голодоморів
У центрі Полтави зібралися сотні містян. Люди запалили свічки в пам'ять про українців, які померли під час Голодомору. Дехто тримав у руках колоски пшениці та грона калини. На акцію «Запалімо свічу» прийшли керівники області та міста, студенти, духовенство, представники громадськості та небайдужі жителі обласного центру.
Студенти Української Академії Лідерства пропонували перехожим на Театральній площі скуштувати суп із кори та коржики з трави, якими харчувалися українці в 1932-1933 роках. Акція розпочалася о 15.00 годині. Студенти говорили про жахливу статистику смертей під час Голодомору.
Хвилиною мовчання вшанували всіх невинно убієнних.
«Маємо пам’ятати й говорити про Голодомор. Донедавна цей злочин проти нашого народу десятиліттями замовчувався, бо злочинці хотіли стерти його з пам’яті нашого народу, щоб нове покоління, діти, які народилися і виросли після тих страшних подій, не пам’ятали про геноцид. Усе залежить від нас, від нашої стійкості, згуртованості, бажання й усвідомлення, що кожен із нас несе відповідальність за свою державу, за рідну землю. Пам’ятаймо, що ми відповідаємо за майбутні покоління українців, людей, які житимуть на цій землі після нас», – сказав архієпископ Полтавський і Кременчуцький Православної церкви України Федір.
Владика закликав присутніх під час ходи до Свято-Успенського кафедрального собору не розмовляти й розмірковувати про трагічні сторінки української історії.
Із Театральної площі полтавці з національними прапорами, жалобними стрічками, запаленими лампадками та колосками жита й пшениці пройшли центральною вулицею міста до Свято-Успенського собору, де помолилися за жертв голодоморів і виконали спільну молитву за Україну.
У соборі всім присутнім роздавали хліб у пам’ять про трагедію українського народу.
Також у центрі Полтави експонували виставку світлин і документів, що засвідчують геноцидний характер голодомору. Виставку створили фахівці Українського інституту національної пам’яті.
Підпишіться, щоб отримувати листи.