25 листопада 2019, 11:01
Полтавщина п’ята в Україні по залученню капітальних інвестицій, – Інна Іщенко
На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан реалізації Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу області у 2019 році.
«Протягом січня-червня поточного року підприємства й організації області за рахунок усіх джерел фінансування освоїли майже 8,9 мільярда гривень капітальних інвестицій. Полтавщина п’ята в Україні по залученню капітальних інвестицій, – повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко. – Найбільший обсяг капітальних інвестицій освоєно в промисловості (46,9 %), сільському, лісовому й рибному господарствах та будівництві. За видами активів: у машини, обладнання та інвентар освоєно 33,1 % загального обсягу капітальних інвестицій, інженерні споруди – 24 %, транспортні засоби – 18 %, нежитлові будівлі – 14,9 %».
Обсяг залучених прямих іноземних інвестицій за I півріччя 2019 року становив 109 мільйонів доларів. Інвестиції в Полтавську область надходять із 43 країн світу. Основними інвесторами залишаються Швейцарія, Нідерланди, Велика Британія. На початок року в області зареєстровано 244 підприємства з іноземними інвестиціями.
У межах виконання Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації проведено 10 форумів, конференцій, круглих столів щодо розвитку економічно-торговельного співробітництва, залучення інвестиційних ресурсів та розширення зовнішніх ринків збуту. Найбільш масштабним став економічний форум SME Forum #Полтавщина бізнесова, у роботі якого взяли участь понад 130 осіб із бізнес-спільноти.
За словами Інни Іщенко, в поточному році область відвідали 10 міжнародних делегацій із Республіки Казахстан, провінції Карамай (КНР), Посольства США в Україні.
Для якісної промоції регіону розроблено й оновлено Інвестиційний паспорт Полтавської області українською та англійськими мовами, двомовний Каталог продукції експортерів Полтавщини, каталог «Кращі товаровиробники Полтавщини» та інші каталоги та буклети. Промоційний ролик «Полтавська область відкрита до співпраці» англійською мовою показали на апаратній нараді.
Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов поцікавився планами щодо залучення інвестицій на 2020 рік і запитав, що перешкоджає потенційним інвесторам вкладати кошти в полтавські компанії та проєкти.
«Нині одна з основних проблем – відсутність містобудівної документації та просторового планування в ОТГ. Коли приходить інвестор, він хоче отримати всю інформацію про ділянку, працювати на полі з чагарниками він ніколи не буде, – пояснила Інна Іщенко. – Ще одна перепона – це вартість підключення до наявних мереж. Наприклад, коли почалася робота зі створення Кременчуцького індустріального парку, за розробку локацій та підключення до мереж виставили такі ціни, що інвестори були дещо шоковані».
Олег Синєгубов доручив взяти до відома ці моменти, знайти методи вирішення проблем і враховувати всі нюанси при плануванні залучення інвестицій на наступний 2020 рік.
Підпишіться, щоб отримувати листи.